ŻEGOCINA CUP 2006

III Turniej Tenisa Ziemnego - Żegocina CUP 2006.

    Grzegorz Matras z Młynnego wygrał III Turniej Tenisa Ziemnego "Żegocina CUP", pokonując w trwającym półtorej godziny meczu finałowym Marka Molendę z Buska Zdroju 2 : 0 (6:4, 7:5). W zawodach, tradycyjnie już organizowanych i sponsorowanych przez pana Janusza Hejmo z Krakowa, wzięło udział ośmiu zawodników. W przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju pomogli mu Filip i Bartłomiej Hejmo z Żegociny.

Żegocina Cup 2006. Żegocina Cup 2006.
Żegocina Cup 2006. Żegocina Cup 2006.

    Tym razem turniej zorganizowano 2 września 2006 r. a więc nieco później niż zwykle (poprzednie były w lipcu) i trwał on tylko jeden dzień. Za to poziom tegorocznych rozgrywek był wyższy, a to za sprawą startu dwóch gości: jednego z najlepszych małopolskich tenisistów nie zrzeszonych Grzegorza Matrasa z pobliskiego Młynnego oraz Marka Molendy z Buska Zdroju. Stoczyli oni pasjonujący pojedynek finałowy. W grze na wysokim poziomie, obfitującym w mocne, długie wymiany, lepszy okazał się Grzegorz Matras. Obaj gracze zebrali od nielicznej publiczności zasłużone brawa i obiecali wystartować także za rok.

Żegocina Cup 2006. Żegocina Cup 2006.
  
Żegocina Cup 2006. Żegocina Cup 2006.

     W tym roku pogoda okazała się dla organizatorów i zawodników łaskawa. Było ciepło, ale nie gorąco. Kort był jednak nieco rozmokły po nocnych opadach deszczu, co nieco utrudniło grę zawodnikom. Zwrócił na to uwagę zwycięzca zawodów Grzegorz Matras, który po odebraniu od organizatora turnieju pana Janusza Hejmo pucharu za zwycięstwo podzielił się następującymi refleksjami: - To świetny turniej. Panowała bardzo miła atmosfera. Finał był bardzo emocjonujący. Na korcie było trochę mokro, ale daliśmy sobie radę. Liczę na to, że impreza będzie kontynuowana i za rok znów wystartuję w tym turnieju - powiedział zawodnik z Młynnego, który ma na swoim koncie m. in. tytuł mistrza Bochni. Zawodnik ten znany jest również miłośnikom tenisa stołowego, bo przez kilka sezonów z powodzeniem grał w trzecioligowym żegocińskim klubie LUSKS.
    Pomysłodawca, organizator i sponsor imprezy - pan Janusz Hejmo - zapowiada kontynuowanie imprezy w latach następnych i liczy na to, że wystartuje więcej zawodników. Ma także nadzieję na większe zainteresowanie ze strony publiczności, bo przecież turnieje tenisa na żegocińskim korcie nie odbywają się zbyt często, a są znakomitą promocją tego pięknego i widowiskowego sportu.


WYNIKI:

Eliminacje: Grzegorz Pączek - Grzegorz Matras 0 : 2; Bernard Korzeniak - Krzysztof Dziedzic 2 : 0; Marek Koczela - Filip Hejmo 2 : 0; Marek Molenda - Janusz Hejmo (skrecz)

Półfinały: Grzegorz Matras - Bernard Korzeniak 2 : 0 (6:4, 6:4); Marek Koczela - Marek Molenda 0 : 2 (0:6, 1:6)

O III miejsce: Bernard Korzeniak - Marek Koczela 2 : 0

Finał: Grzegorz Matras - Marek Molenda 2 : 0 (6:4, 7:5)

Żegocina Cup 2006.
ŻEGOCINA CUP 2004 ŻEGOCINA CUP 2005

[wstecz]