V HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE

ŻEGOCINA 9.02.2003

Drużyny na zbiórce.

Tuż po godzinie dziesiątej Jerzy Matlęga w imieniu organizatorów (KS Beskid" Żegocina) powitał przybyłe drużyny i gości, z Przewodniczącym Rady Gminy w Żegocinie Janem Marcinkiem oraz Wójtem Gminy Jerzym Błoniarzem na czele. Minutą ciszy uczczono pamięć Ś.P. Księdza Prałata Antoniego Poręby. Po krótkich przemówieniach Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy, drużyny metodą losowania podzielono na dwie grupy. W pierwszej znalazły się ekipy: Stalprodukt-BKS Bochnia, ZS Łapanów, Beskid II Żegocina i Novi Jodłówka, w drugiej Iva Iwkowa, Kris-Szreniawa Nowy Wiśnicz, Beskid I Żegocina oraz Stalprodukt-Wamech Bochnia.

V Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. V Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie.
Rozpoczęcie turnieju. Losowanie drużyn do grup eliminacyjnych.

Stoczono 16 pojedynków. Po meczach eliminacyjnych rozegrane zostały, pomiędzy czterema najlepszymi drużynami półfinały, potem mecz o III i wreszcie o I miejsce w turnieju.

V Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie.

Inauguracyjny mecz turnieju. Stalprodukt-BKS Bochnia - ZS Łapanów 2:1 (1:0)

W pierwszym meczu turnieju spotkały się drużyny Stalprodukt-BKS Bochnia (faworyt imprezy) i ZS Łapanów. Mecz był wyrównany, ale faworyt ostatecznie pokonał kolegów z Łapanowa w stosunku 2:1. Pierwszą bramkę turnieju zdobył Sławomir Maślaniec z BKS.

Beskid I Żegocina (czerwone stroje) - Stalprodukt-Wamech Bochnia 5:1 (3:0)

W swoich pierwszych meczach drużyny żegocińskie odniosły przekonywujące zwycięstwa. Najpierw Beskid II rozgromił 4:0 drużynę Novi Jodłówka 4:0 (Bramki: Marcin Kot, Daniel Dudzic, Marcin Polivka - 2); potem Beskid I wygrał zdecydowanie 5:1z Wamechem Bochnia (Bramki Jan Kępa - 2, Andrzej Ćwik, Krzysztof Bębenek, Adam Guzik).

KOMPLET WYNIKÓW

Grupa A Grupa B
Stalprodukt-BKS Bochnia - ZS Łapanów 2:1 Iva Iwkowa - Kris Szreniawa N.Wiśnicz 2:3
Beskid II Żegocina - Novi Jodłówka 4:0 Beskid I Żegocina - Wamech Bochnia 5:1
ZS Łapanów - Beskid II Żegocina 2:1 Kris Szreniawa N.Wiśnicz - Beskid I Żegocina 3:3
Stalprodukt-BKS Bochnia - Novi Jodłówka 10:0 Iva Iwkowa - Wamech Bochnia 2:1
ZS Łapanów - Novi Jodłówka 4:3 Kris Szreniawa N.Wiśnicz - Wamech Bochnia 6:0
Stalprodukt-BKS Bochnia - Beskid II Żegocina 8:0 Iva Iwkowa - Beskid I Żegocina 3:4

Tabela po eliminacjach

1. Stalprodukt-BKS Bochnia - 9 pkt. 20:1 Kris Szreniawa Nowy Wiśnicz - 7 pkt. 12:5
2. ZS Łapanów - 6 pkt. 7:6 Beskid I Żegocina - 7 pkt. 12:7
3. Beskid II Żegocina - 3 pkt. 5:10 Iva Iwkowa - 3 pkt. 7:8
4. Novi Jodłówka - 0 pkt. 3:18 Wamech Bochnia - 0 pkt. 2:13

Mecze o wejście do finału

Kris Szreniawa N.Wiśnicz-ZS Łapanów (dogr.) 4:5 Stalprodukt BKS Bochnia - Beskid I Żegocina 6:0
Mecz o I miejsce Mecz o III miejsce
ZS Łapanów - Stalprodukt-BKS Bochnia 2:5 Kris Szreniawa N.Wiśnicz - Beskid I Żegocina 6:3

Pierwsza drużyna gospodarzy tylko gorszą różnicą bramek zajęła w swojej grupie eliminacyjnej II miejsce. Tym samym o wejście do finału musiała walczyć z faworytem turnieju - drużyną BKS Bochnia. Zawodnicy czwartoligowej drużyny z Bochni nie dali szans A-klasowym gospodarzom gładko wygrywając 6:0. Beskid I Żegocina przegrał także w meczu o III miejsce. Na nic zdał się gorący doping licznej publiczności. Wiśniczanie wygrali 6:3.

Zawodnicy Beskidu I w ataku na bramkę wiśniczan.

Mecz finałowy tylko w pierwszej połowie był wyrównany. BKS objął prowadzenie, ale przed końcem I połowy zawodnicy Zespołu Szkół z Łapanowa zdołali wyrównać. Druga połowa finałowego pojedynku to już popis piłkarzy BKS-u i zdecydowane zwycięstwo zawodników z Bochni.

Mecz finałowy - zawodnicy BKS atakują bramkę ekipy z Łapanowa.

Mecz finałowy - zawodnik BKS atakuje bramkę ekipy z Łapanowa.

Po zakończeniu rozgrywanych w sportowej atmosferze pojedynków, Sekretarz Gminy w Żegocinie Zbigniew Nożkiewicz wręczył w imieniu Wójta wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy, a czterem najlepszym drużynom także puchary. Ten największy trafił do zwycięskiej ekipy Stalprodukt BKS Bochnia. Ta drużyna, grająca w składzie: Bogdan Stachura (kapitan), Marian Kurek, Józef Zawada, Jerzy Drzazga, Roman Dziedzic, Marcin Leśniak, Marcin Gawłowicz, Sławomir Maślaniec, Marcin Imiołek, wygrała wszystkie swoje mecze, strzelając przeciwnikom 31 bramek, tracąc tylko 3. Kierownik bocheńskiej drużyny Antoni Noszkowski wraz z kilkoma kibicami z Bochni głośno śpiewał podczas finałowego meczu: "Stalprodukt najlepszy jest..." i tak było w tym turnieju rzeczywiście.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU

I miejsce II miejsce III miejsce IV miejsce
Stalprodukt-BKS Bochnia ZS Łapanów Kris Szreniawa Nowy Wiśnicz KS Beskid I Żegocina.

VI miejsce

VI miejsce VIII miejsce VIII miejsce
KS Beskid II Żegocina. Iva Iwkowa Novi Jodłówka Stalprodukt-Wamech Bochnia.
KS Beskid II Żegocina. Iva Iwkowa Novi Jodłówka Stalprodukt-Wamech Bochnia

POZOSTAŁE KLASYFIKACJE

Najlepszy zawodnik turnieju Najlepszy strzelec turnieju Najlepszy bramkarz turnieju