ARCHIWUM PRASOWE - 1976 ROK

1976-03-15

Kandydaci na posłów - Leopold Grabowski
z Okręgu Wyborczego Nr 64 w Tarnowie

   LEOPOLD GRABOWSKI jest chyba najbardziej popularną postacią wśród naczelników gmin w województwie tarnowskim. Nie jest to jednak popularność na pokaz. Składa się na nią przede wszystkim dzisiejszy obraz gminy Trzciana-Żegocina, którą Leopold Grabowski kieruje od 10 lat. W tym czasie zmieniła ona radykalnie swój wygląd. Miarą tego co uczynił naczelnik wraz ze swymi współpracownikami jest choćby przyznany w ub. roku tytuł najlepszej w kraju wsi letniskowej.
Nowe drogi, placówki handlowe i kulturalne oraz służby zdrowia, obiekty sportowo-rekreacyjne, jak również nowoczesna gospodarka rolna. Oto wizytówka gminy.
    Gdyby przyglądnąć się anatomii sukcesów Leopolda Grabowskiego najbardziej charakterystyczną rysą jego postaci jest nowoczesne myślenie, ambicja, szerokie spojrzenie na sprawy wsi i jej potrzeby. A nadto żelazna konsekwencja w działaniu w realizacji ustalonych mądrze i z rozmachem celów.
   W swej gospodarnej gminie naczelnik Grabowski uznaje zasadę harmonijnego rozwoju zarówno rolnictwa, przemysłu rolno - spożywczego, turystyki, jak również oświaty i kultury. Jego zdaniem „tylko takie kompleksowe postawienie sprawy przynieść powinno wyniki, zmienić warunki życia na wsi oraz mentalność jej mieszkańców".
    Naczelnik Leopold Grabowski prócz zajęć zawodowych i społecznych znajduje czas, aby wraz z żoną prowadzić własne
gospodarstwo rolne. Na 6 hektarach prowadził najpierw hodowlę, a obecnie przechodzi na produkcję warzywniczą. Swe gospodarstwo traktuje jako swoisty poligon doświadczalny sprawdzając teoretyczne koncepcje rozwoju rolnictwa w gminie z własną praktyką. (SAD)

Gazeta Południowa z dnia 15.03.1976 r.

[wstecz]