Tenis

SPORTOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

TENIS STOŁOWY - POWIATOWE ZAWODY INDYWIDUALNE

5 listopada 2003 roku  w hali sportowej PSP w Żegocinie rozegrane zostały Indywidualne Powiatowe Zawody Sportowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. W rozgrywkach wzięło udział 52 młodych pingpongistów z gmin: Bochnia-miasto, Bochnia-gmina, Drwinia, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Trzciana i Żegocina. Mecze rozgrywano na 9 stołach. Zawody, zorganizowane na zlecenie MOSiR Bochnia, sędziowali: Wiesław Wolak i Stanisław Tracz. Grano systemem do dwóch przegranych.

W grupie dziewcząt wystartowało 26 zawodniczek. Najlepsza szóstka to: Edyta Dziedzic (PSP Żegocina), Aneta Osika (PSP Leszczyna, gm. Trzciana), Wioleta Mucha (PSP Gawłów, gm. Bochnia), Kinga Stańdo (PSP Żegocina), Paulina Stal (PSP Gawłów), Paulina Konieczny (PSP Grabie, gm. Łapanów).  Zwycięstwo Edyty Dziedzic było zdecydowane. W walce o złoty medal pokonała Anetę Osika z Leszczyny 3:0, a poprzednio Wioletę Mucha z Gawłowa, Danutę Wnęk z Lipnicy Murowanej i Paulinę Stal z Łapczycy.

Mecze chłopców były bardziej wyrównane. Zdobywca złotego medalu Kamil Kruczek z PSP w Tarnawie (gmina Łapanów) pokonał kolejno: Mariusza Wojkowskiego z Kobyla, Dawida Rusonia z Nieszkowic Wielkich, Mateusza Jachyma z Łapczycy i w finale Krystiana Gajewskiego z Nieszkowic Wielkich. Miejsce drugie zajął Krystian Gajewski, trzecie Bartosz Strugała (Lipnica Murowana), czwarte Mateusz Jachym, piąte Dawid Tabak (Tarnawa) i szóste Dawid Rusoń.

Najlepsze szóstki tych zawodów otrzymały dyplomy, a trójki dodatkowo medale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po sześciu najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców uzyskało kwalifikacje do kolejnego etapu Igrzysk. Będą to eliminacje rejonowe, w których wezmą udział reprezentanci powiatów byłych województw: krakowskiego, tarnowskiego i nowosądeckiego.

Rozgrywki chłopców. Rozgrywki dziewcząt.
Medalistki: Aneta Osika, Edyta Dziedzic, Wioleta Mucha. Medaliści: Krystian Gajewski, Mateusz Kruczek, Bartłomiej Strugała.