Link do oficjalnego serwisu Rajdu Wawelskiego.

Kibice rajdów samochodowych z okolic Żegociny znów mieli okazję zobaczyć wyścigi najlepszych polskich załóg. 7 października 2005 r. (piątek) na tradycyjnej już trasie od Konic (Łąkta Górna), przez Kierlikówkę, Bełdno, Kamionną, Stare Rybie, Tarnawę do Brzezowej prowadziły 3 i 6 odcinki specjalne 1 etapu Rajdu Wawelskiego, będącego jednocześnie 6 Rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszy z tych odcinków wygrała załoga prowadząca po I etapie tego rajdu Gabryś - Hundla na Mitsubishi Evo VIII, drugi wiceliderzy klasyfikacji - załoga Kuzaj - Szczepaniak jadąca na Subaru Impreza.

Gość specjalny - Robert Kubica, najlepszy polski kierowca wyścigowy,
triumfator światowej serii wyścigów Renault, wystąpił jako zawodnik otwierający.

Grzyb/Mazur - Suzuki Ignis S1600 na trasie w Bełdnie - 6 OS.

Grzyb/Mazur - Suzuki Ignis S1600 na trasie w Bełdnie.

RELACJA I WYNIKI Z "ŻEGOCIŃSKICH" OS >>> FOTOREPORTAŻ - NA 6. OS W BEŁDNIE >>>

Jadący na Subaru Impreza Leszek Kuzaj zajmując drugie miejsce w Rajdzie Wawelskim, ostatniej tegorocznej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, obronił tytuł mistrza kraju. Ostatnią w tym sezonie imprezę - Rajd Wawelski - wygrał Zbigniew Gabryś (Mitsubishi Lancer) wyprzedzając Kuzaja o 1,3 sekundy. Trzeci na mecie był Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer) ze stratą 28,7 s.
   Walka o zwycięstwo w rajdzie trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Wygrał go Leszek Kuzaj przed Michałem Sołowowem, ale Zbigniew Gabryś zajął trzecią lokatę, tracąc do Kuzaja tylko 2,6 sekundy, zachowując tym samym minimalne prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
    Drugie miejsce i dodatkowy punkt za wygranie największej liczby odcinków specjalnych pozwoliło Leszkowi Kuzajowi wyprzedzić w klasyfikacji mistrzostw prowadzącego przed Rajdem Wawelskim Michała Bębenka. Trzecią lokatę w MP zajął Sołowow, który w rajdzie był siódmy.