VI MIĘDZYŚWIETLICOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻEGOCINA

Łąkta Górna 9.03.2003

Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego w Łąkcie Górnej.

9 marca 2003 roku rozegrano w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Górnej szósty już Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Do udziału w zawodach zgłosiło się 30 zawodników. Podzielono ich na dwie grupy wiekowe - do i powyżej 17 lat.

W młodszej grupie wiekowej grało 15 zawodników. W meczu o trzecie miejsce Andrzej Grabiasz z Łąkty Górnej pokonał Rafała Skowronka z Bytomska i tym samym zajął trzecie miejsce. W zaciętym meczu finałowym młodszej grupy wiekowej Marcin Holota z Żegociny pokonał w stosunku 3:2 swojego kolegę z Łąkty Górnej Marka Holotę i tym samym zdobył Puchar Wójta Gminy w Żegocinie.

Natomiast w starszej grupie wiekowej do półfinałów dotarło aż trzech reprezentantów Łąkty Górnej: Sławomir Mrugacz, Paweł Juszczyk i Marek Pytel oraz jeden Bytomska - Mateusz Gąsiorek. Ten ostatni przegrał w walce o finał z Markiem Pytlem. W drugim meczu o wejście do finału Sławomir Mrugacz uległ 0:3 Pawłowi Juszczykowi. Finałowy pojedynek był również zacięty. Podobnie, jak przed rokiem, Marek Pytel pokonał swojego kolegę Pawła Juszczyka 3:1 i w ten sposób został zwyciężcą turnieju.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy czterech czołowych miejsc także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Puchary zwycięzcom obu grup wiekowych wręczył w imieniu Wójta Gminy Zbigniew Nożkiewicz - Sekretarz Urzędu Gminy w Żegocinie. Zwracając się do uczestników turnieju, który został zorganizowany przez Świetlicę Wiejską w Łąkcie Górnej (Kierownik Świetlicy Stanisław Grabowski) oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie (Dyrektor Mieczysław Kędra), Zbigniew Nożkiewicz powiedział: - Dziękuję Wam za liczny udział i sportową postawę. Cieszę się bardzo, że tego typu imprezy odbywają się w wiejskich świetlicach, a tenis stołowy jest mi szczególnie bliski, bo kiedyś również uprawiałem tę właśnie dyscyplinę sportową.

W zorganizowaniu turnieju Mieczysławowi Kędrze i Stanisławowi Grabowskiemu pomagali świetlicowi: Jan Rozum z Bytomska oraz Krzysztof Dziedzic z Żegociny (sędzia zawodów).

MŁODSZA GRUPA WIEKOWA

KLASYFIKACJA:    1. Marcin Holota   2. Marek Kamionka  3. Andrzej Grabiasz   4. Rafał Skowronek

STARSZA GRUPA WIEKOWA

KLASYFIKACJA:    1. Marek Pytel   2. Paweł Juszczyk  3. Sławomir Mrugacz    4. Mateusz Gąsiorek

VI Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego. VI Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego.
Mecz półfinałowy. Mecz finałowy grupy starszej.
Puchar dla zwycięzcy młodszej grupy wiekowej. Zdobywcy Pucharów Wójta Gminy: M.Pytel i M. Holota.