GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - GIMNAZJADA

Gimnazjada - ręczna - turniej gminny 2010.

12 marca 2010 w Zespole Szkół w Żegocinie roku został rozegrany Gminny Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców, będący eliminacją do powiatowej rundy Gimnazjady. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców z Gimnazjów w Łąkcie Górnej i Żegocinie. Zabrakło reprezentacji trzeciego z gminnych gimnazjów - z Zespołu Szkół w Rozdzielu.

Napis na pucharze za zajęcie I miejsca. Drużyny na zbiórce.
     Zawodników i ich opiekunów powitał nauczyciel wychowania fizycznego Pan Wojciech Wrona. Krótko przedstawił regulamin zawodów i zaprosił do udziału w pierwszym meczu dziewczęce reprezentacje gimnazjów z Łąkty Górnej i Żegociny.
Mecz gimnazjalistek PG z Żegociny z PG Łąkta Górna. Mecz gimnazjalistek PG z Żegociny z PG Łąkta Górna.
Mecz gimnazjalistek PG z Żegociny (żółte stroje) z PG Łąkta Górna.

Zdecydowanymi faworytkami w tym pojedynku były reprezentantki Gimnazjum z Łąkty Górnej, grające w niebieskich koszulkach. Od kilku już lat mają silną drużynę, która odnosiła już sukcesy w skali nie tylko powiatu, ale także regionu. Mecz miał więc jednostronny przebieg (zwłaszcza w pierwszej połowie), choć trzeba przyznać, że gimnazjalistki z Żegociny nie grały źle i walczyły bardzo ambitnie. O ich wysokiej porażce 3 : 14 (do przerwy 0 : 7) zadecydowała głównie bardzo niska skuteczność rzutowa.
 Mecz gimnazjalistów z Żegociny z reprezentacją PG w Łąkcie Górnej. Mecz gimnazjalistów z Żegociny z reprezentacją PG w Łąkcie Górnej
Mecz gimnazjalistów z Żegociny z reprezentacją PG w Łąkcie Górnej Mecz gimnazjalistów z Żegociny z reprezentacją PG w Łąkcie Górnej.
Mecz gimnazjalistów z Żegociny z reprezentacją PG w Łąkcie Górnej.
    Równie jednostronny przebieg miała rywalizacja chłopców. Ale tym razem to gimnazjaliści z Żegociny zdominowali kolegów z Łąkty Górnej i odnieśli wysokie zwycięstwo 23 : 5 (w pierwszej połowie 13 : 1). Górowali nad nimi pomysłową grą w ataku i siłą fizyczną.
    Zwycięskie drużyny reprezentować będą Gminę Żegocina w Gimnazjadzie szczebla powiatowego. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy nie są bez szans na zajęcie czołowych miejsc w powiecie, a może nawet awans do eliminacji regionalnej.
Puchar dla kapitana reprezentacji dziewcząt z PG w Łąkcie Górnej. Medal dla najlepszego zawodnika mecz - Kamila Kąckiego z PG w Żegocinie.
Ceremonia wręczenia pucharów i medali.

Podczas ceremonii zakończenia zawodów kapitanom wszystkich drużyn wręczono dyplomy i puchary, a najlepszym zawodnikom także okolicznościowe medale. Otrzymali je: Aleksandra Guzik z PG w Łąkcie Górnej (najlepsza zawodniczka meczu) oraz Klaudia Hejmo z PG w Łąkcie Górnej - najlepsza bramkarka. Wśród chłopców: Kamil Kącki z PG w Żegocinie - najlepszy zawodnik meczu oraz Sławomir Paruch z PG w Żegocinie - najlepszy bramkarz.

Reprezentacja dziewcząt z PG w Łąkcie Górnej. Reprezentacja chłopców z PG w Żegocinie.
Reprezentacja dziewcząt z PG w Łąkcie Górnej.
Opiekun: Wiesława Kruczyńska - Stary.
Reprezentacja chłopców z PG w Żegocinie.
Opiekun: Marek Kaszuba.