VIII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻEGOCINA
ŻEGOCINA 01.04.2007

1 kwietnia 2007 roku, w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie rozegrany został VIII Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Głównym organizatorem imprezy było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Do rozgrywek zgłosiło się pięć zespołów, które rozgrywały spotkania systemem każdy z każdym. W inauguracyjnym pojedynku drużyna gospodarzy "Beskidu" Żegocina uległa faworytom - bocheńskiemu MOSiR-owi - w stosunku 0 : 2. Mecz był zacięty, ale zwycięstwo zawodników bocheńskich pewne.

Turniej Piłki Siatkowej w Żegocinie. Turniej Piłki Siatkowej w Żegocinie.
Zbiórka drużyn. Losowanie kolejności meczów.
  Turniej Piłki Siatkowej w Żegocinie.  Turniej Piłki Siatkowej w Żegocinie.
Pierwszy mecz zawodów:  "Beskid" Żegocina - MOSiR Bochnia.

Zawody trwają. Ich zakończenie nastąpi około godziny 16. Zainteresowanie ze strony kibiców jest jednak niskie. Może w porze poobiedniej przyjdzie ich więcej. Kolejne mecze są bowiem również zacięte i pełne emocji. O krok od sprawienia dużej niespodzianki była drużyna "Piasta" Łapanów, która minimalnie uległa bocheńskiemu "MOSiR-owi 1 : 2. Bliski tego był także "Beskid", który uległ "MOSiR-owi" wprawdzie 0 : 2, ale w setach było do 19 i w drugim do 18 (grano do dwóch zwycięstw i 20 punktów, a w secie trzecim do 15 punktów). Zwycięzca turnieju miał także ciężką przeprawę z drugą bocheńska drużyną - "Oldboj - Antik". Wygrał 2 : 0, ale w setach było do 18 i do 17. Podopieczni Czesława Kumorka musieli się więc sporo  nadenerwować i napracować, aby po raz drugi z rzędu zdobyć puchar Wójta Gminy Żegocina.

Turniej zaciekawił niewielką ilość kibiców. "Piast" Łapanów w pojedynku z "MOSiR" Bochnia.
Turniej Piłki Siatkowej w Żegocinie.
"Oldboj-Antik" w zwycięskim meczu z UKS "Sokół" Żegocina. "Piast" Łapanów w przegranym meczu z "Beskidem" Żegocina.

Jak się okazało po podliczeniu wygranych meczów, setów i punktów o miejscu drugim zadecydowały właśnie sety. Trzy drużyny miały jednakową ilość punktów, ale najkorzystniejszy stosunek setów mieli zawodnicy "Piasta" Łapanów , którzy zajęli drugie miejsce. Chyba się tego nie spodziewali, bo opuścili Żegocinę przed ceremonią wręczenia nagród.
    Puchar i nagrody (piłki) wręczył kapitanom drużyn Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, natomiast pamiątkowe dyplomy główny organizator tej cyklicznej imprezy - dyrektor CKSiT w Żegocinie Mieczysław Kędra. Przemawiając krótko do zawodników Wójt Błoniarz pogratulował sportowej walki i udziału w imprezie, podziękował organizatorom i życzył wszystkim zdrowych i wesołych świąt.

Wójt Jerzy Błoniarz wręczył puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny, a następnie podziękował zawodnikom i organizatorom.

"Contimax - MOSiR" Bochnia "Piast" Łapanów   "Beskid" Żegocina
I. "Contimax - MOSiR" Bochnia - 8 pkt. II - "Piast" Łapanów - 6 pkt. III. "Beskid" Żegocina - 6 pkt.
IV. "Oldboj - Antik" Bochnia - 6 pkt. V. UKS "Sokół" Żegocina - 0 pkt. Nagrody.

Zawody sędziowali panowie: Jan Surma (sędzia główny), Tadeusz Ignacyk i Andrzej Zawada z Bochni. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Krystian Kmiecik, Marcin Pałkowski, Dawid Korta, Piotr Starzyk, Piotr Sitko, Bartosz Domagała, Jerzy Bursztyn, Piotr Kapcia. Trener: Czesław Kumorek.