VI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻEGOCINA
ŻEGOCINA 20.03.2005

Mecz Beskid Żegocina - MOSiR Bochnia.

W cyklicznej imprezie, organizowanej co roku przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, uczestniczą drużyny amatorsko grające w  siatkówkę, zaproszone przez organizatorów. Dlatego udział ekipy "Bezele" z Laskowej, która gra w czwartej lidze, było ukłonem wobec sympatycznej drużyny zza miedzy i jednocześnie formą rewanżu za zaproszenie drużyny "Beskidu" na podobny turniej w Laskowej (zajęła tam czwarte miejsce). Imprezę zaczęto od losowania grup eliminacyjnych. Potem uczestnicy zawodów stanęli na zbiórce, podczas której zawodników powitał w imieniu organizatorów Mieczysław Kędra - dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie.

Po kilku minutach rozgrzewki, rozpoczął się pierwszy z eliminacyjnych pojedynków. Zagrały w nim drużyny "Beskidu" Żegocina i Agili z Połomia Dużego. Mecz był bardzo wyrównany i jedyny (jak się potem okazało), w którym grano trzy sety. Zawodnicy gospodarzy wykazali się większą odpornością psychiczną i rozstrzygnęli ten pojedynek na swoją korzyść.

Dyrektor CKSiT Mieczysław Kędra dokonał otwarcia Turnieju. Pierwszy mecz zawodów:  Beskid Żegocina - Agila Połom Duży.
Wyniki turnieju:

MECZE ELIMINACYJNE

• Beskid Żegocina - Agila Połom 2 : 1 (25:27; 27:25, 15:9)
  • Bezele Laskowa - Lach Ujanowice 2 : 0 (25:23, 25:18)
  • Bolarus Bochnia - Agila Połom 2 : 0 (25:18, 25:14)
  • MOSiR Bochnia - Lach Ujanowice 2 : 0 (25:14, 25:21)
  • Beskid Żegocina - Bolarus Bochnia 0 : 2 (20:25, 24:26)
  • Bezele Laskowa - MOSiR Bochnia 2 : 0 (30:28, 25:16)
Mecz Bolarus Bochnia - Agila Połom Duży. Mecz Bezele Laskowa - Lach Ujanowice.

MECZ O III MIEJCE

MECZ O I MIEJCE

• Beskid Żegocina - MOSiR Bochnia 0 : 2 (16:25, 18:25)
  • Bezele Laskowa - Bolarus Bochnia 2: 0 (25:22; 25:23)
W meczu o III miejsce MOSiR Bochnia pokonał Beskid Żegocina. Mecz finałowy - Bezele wygrało z Bolarus Bochnia 2:0.

UCZESTNICY TURNIEJU:

Lach Ujanowice Bolarus Bochnia MOSiR Bochnia.
Lach Ujanowice Bolarus Bochnia MOSiR Bochnia
Agila Połom Duży. Bezele Laskowa. Beskid Żegocina.
Agila Połom Duży Bezele Laskowa Beskid Żegocina

Mająca na swoim koncie jedno zwycięstwo drużyna "Beskidu" Żegocina zajęła ostatecznie czwarte miejsce w turnieju. Przy odrobinie szczęścia mogła grać w finale, ale mecz z "Bolarusem" przegrała dosyć pechowo, gdyż w drugim secie tego meczu prowadziła już różnicą ośmiu punktów (bodajże 23: 15), ale i ten set został przegrany. Niewątpliwie na postawie zespołu zaważył brak głównego rozgrywającego Bogdana Bielaka, którego zmogła grypa. W tej sytuacji zabrakło pewności w grze i dokładnego rozgrywania piłki. Barw "Beskidu" bronili: Jan Mikus (kapitan), Radosław Mikus, Marek Hejmo, Filip Hejmo, Marek Kaszuba i Zygmunt Łękawa.

Zwycięstwo drużyny z Laskowej nie jest niespodzianką. Była ona zdecydowanym faworytem, gdyż jako jedyna z uczestników turnieju, gra systematycznie w pojedynkach czwartej ligi siatkarskiej. Na jej tle amatorzy prezentowali się bardzo dobrze. Bardzo zacięty opór stawił czwartoligowcom bocheński MOSiR, który w pierwszym secie mógł nawet wygrać. Ostatecznie "Bezele" wygrało ten set w rzadko spotykanym stosunku 30:28 i cały mecz 2:0. Właśnie ten pojedynek można uznać za najlepszy mecz turnieju.

Na niezłym poziomie stał też mecz finałowy, w którym bocheńska drużyna "Bolarus" (to zawodnicy TKKF "Promień" Bochnia) stawiła laskowianom duży opór i też miała szanse na wygranie przynajmniej jednego seta. W sumie drużyna z Laskowej, grająca w składzie: Tomasz Prusak (kapitan), Wojciech Ficoń, Mateusz Prusak, Zenon Matras, Łukasz Chełmecki i Grzegorz Rozum, prezentowała się najlepiej i wygrała zasłużenie, zdobywając okazały Puchar Wójta Gminy Żegocina, który kapitanowi zwycięskiej ekipy wręczył w imieniu Wójta dyrektor CKSiT Mieczysław Kędra - główny organizator tej cyklicznej imprezy. Zawody sędziowali: Jan Surma i Andrzej Zawada z Bochni.