II Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar SRGiWP w Żegocinie.

15 lipca 2007 r. rozegrano pierwszy mecz II. Turnieju Piłki Nożnej o Puchar SRGiWP w Żegocinie. Tego dnia miały być rozegrane dwa piłkarskie pojedynki, ale pierwszy z nich nie doszedł do skutku, gdyż Rozdziele nie zdołało zebrać kompletnej drużyny. W tej sytuacji Łąkta Górna wygrała walkowerem 3 : 0.
      Nielicznie przybyli na stadion KS "Beskid" Żegocina kibice mieli za to satysfakcję w drugim meczu. Po bardzo ładnym pojedynku Żegocina wygrała z Bytomskiem 6 : 2.

15.07.2007 -Bytomsko - Żegocina. 15.07.2007 -Bytomsko - Żegocina.

Grająca w czarnych strojach drużyna faworyzowanego Bytomska rozpoczęła mecz obiecująco, zdobywając gola już w 15 minucie meczu. Strzelcem bramki był Radek Mikus. Pięc minut później byl już jednak remis, gdy po faulu na żegocińskim zawodniku sędzia zarządził rzut karny, który pewnie wykorzystał Marcin Polivka.
    Dziesięć minut później Bytomsko znów zdobyło gola. Żegocińskiego bramkarza pokonał tym razem Jarosław Mikus. W 39 minucie gry Żegocina wyrównała, po bramce strzelonej przez Piotra Bukowca. Pięć minut później, z rzutu wolnego do bramki Bytomska celnie strzelił Jan Surma. Po ciekawej pierwszej połowie prowadziła więc Żegocina, w składzie której dominowali zawodnicy do sporym doświadczeniu boiskowym.

Druga połowa była również bardzo ciekawa i stała na dobrym poziomie. Stroną przeważającą było Bytomsko. Żegocina cofnęła się do obrony, wyprowadzając czasem kontrataki. Taka taktyka okazała się skuteczna. Mimo, że więcej stuprocentowych okazji strzeleckich miało Bytomsko, to bramki zdobywali tylko zawodnicy Żegociny.
     Na początku II połowy meczy Bytomsko nie wykorzystało dobrej okazji. Z rzutu wolnego niecelnie strzelił Nowak. W 55 minucie gry drużyna Żegociny wyprowadziła skuteczną kontrę i na 4 : 2 podwyższył Jan Surma. W 63 minucie z rzutu wolnego niecelnie strzelił Radek Mikus. Ten sam zawodnik w 70 minucie gry strzelił w słupek. Niewykorzystane sytuacje - jak to zwykle bywa - zemściły się. W 83 minucie gry Marcin Polivka strzelił swoja drugą, a piątą dla Żegociny bramkę. Na listę strzelców zdołał się jeszcze wpisać Stanisław Pączek, który na dwie minuty przed końcem meczu strzałem z dalszej odległości pokonał bramkarza drużyny Bytomska.

Końcowy wynik 6 : 2 dla Żegociny. Zdobywcy bramek: dla Żegociny - M. Polivka - 2, J. Surma - 2, P. Bukowiec - 1, S. Pączek - 1. Dla Bytomska bramki zdobyli: R. Mikus - 1. J. Mikus - 1.