I Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar SRGiWP w Żegocinie.

   

      5 sierpnia 2006 roku, na stadionie KS "Beskid" Żegocina, rozegrano przedostatni mecz I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przechodni SRGiWP w Żegocinie i tytuł Mistrza Gminy Żegocina w roku 2006. Ostatnim meczem tego turnieju będzie pojedynek finałowy, który rozegrany zostanie w niedzielę, 13 sierpnia 2006 roku o godzinie 14.00. Spotkają się w nim dwie drużyny, które zdobyły najwięcej punktów.

Rozdziele - Bełdno 3 : 2.

   

    Pojedynek reprezentacji Rozdziela i Bełdna był wyrównany i stał na niezłym poziomie. Dla obu drużyn była to szansa na pierwsze punkty w tegorocznej rywalizacji. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszło Rozdziele, które też jako pierwsze strzeliło bramkę. Po akcji prawa strona boiska płasko, w długi róg bramki rywali strzelił Marcin Janiczek. Przez następny kwadrans toczyła się wyrównana walka. Okazję na wyrównanie miało Bełdno, ale po ich akcji piłka odbita od obrońcy z Rozdziela trafiła w słupek i wyszła na rzut rożny. Jeszcze w pierwszej połowie meczu wyrównał Piotr Rogóż. Drużyna z Bełdna miała 2 minuty później kolejna okazję na bramkę, ale rzut wolny zdołał obronić bramkarz reprezentacji Rozdziela.

Rozdziele - Bełdno 3 : 2. Rozdziele - Bełdno 3 : 2.
Rozdziele - Bełdno 3 : 2. Rozdziele - Bełdno 3 : 2.

   W drugiej połowie grająca na zielono drużyna Bełdna z kontrataku zdobyła drugiego gola (Bartłomiej Mróz). Po strzeleniu tej bramki przewagę przez kilkanaście minut miało Bełdno, które stworzyło dwie sytuacje strzeleckie. Za pierwszym razem z linii bramkowej piłkę wybił obrońca Rozdziela, za drugim prawoskrzydłowy drużyny Bełdna strzelił w boczną siatkę bramki rywali. Gdy wydawało się, że Bełdno odniesie zwycięstwo, "odżyła" drużyna z Rozdziela. Najpierw z rzutu wolnego precyzyjnie strzelił do bramki Bełdna Piotr Rogóż. Zwycięstwo dla Rozdziela zapewnił Mateusz Matras, który w końcówce meczu pewnie egzekwował rzut karny.

  

Rozdziele - Bełdno 3 : 2. Rozdziele - Bełdno 3 : 2.
Rozdziele - Bełdno 3 : 2. Rozdziele - Bełdno 3 : 2.

   To zwycięstwo zapewniło drużynie z Rozdziela przedostatnie miejsce w grupie. Było ostatnim meczem przed finałem rozgrywek, w którym spotkają się drużyny Żegociny i Łąkty Górnej. Mecz zostanie rozegrany 13 sierpnia 2006 roku o godzinie 14.00. Po nim zwycięska drużyna otrzyma na okres jednego roku Puchar Przechodni SRGiWP, na własność ufundowane przez organizatora nagrody oraz tytuł "Mistrza Gminy Żegocina 2006", którego będzie bronić w II Gminnym Turnieju Piłki Nożnej.

[wstecz]