Logo

MŁODZI TENISIŚCI LUSKS ŻEGOCINA

ROK 2005

13.02. W III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów i Kadetek w tenisie stołowym, rozegranym w Tarnowie grały siostry Dziedzic. Młodsza Edyta zajęła siódme miejsce. Rewelacyjnie zagrał natomiast Natalia, która zdecydowanie wygrała cały turniej, pokonując m. in. tak znane zawodniczki jak: Godlewska czy Rębiasz. W walce o I miejsce pokonała 3:0 Dutkę z Nowego Sącza. Tym samym Natalia wywalczyła sobie przepustkę do Ogólnopolskiego Turnieju Kadetek, który rozegrany zostanie w dalekim Wałczu.

26-27.02. W Wałczu rozegrano III Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek i Kadetów. Reprezentantka LUSKS Żegocina Natalia Dziedzic zagrała w grupie eliminacyjnej "Z". Uległa 0: 3 (-8,-6,-8) Katarzynie Studniarczyk (KU AZS AE Wrocław), dosyć pechowo  - Agnieszce Pinkosz (UKS Dalachów) 2 : 3 (9,7,-1,-6,-9), z którą mogła wygrać prowadząc już 2 : 0 oraz wygrała w Karoliną Grzyb (STS Skarżysko Kamienna) 3 : 0 (10,5,4) i Katarzyną Szykuła (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola 3 : 1 (9,2,-12,8). Zdobyła więc 6 punktów i zajęła w swojej grupie 3 miejsce, co niestety nie pozwoliło wejść do turnieju głównego. Ostatecznie została sklasyfikowana na miejscu 30 - 32. - Natalia zagrała lepiej niż w poprzednim turnieju i jestem z jej występu zadowolony, choć szkoda przegranej z Pinkosz - powiedział po powrocie z zawodów ojciec i jednocześnie trener zawodniczki Adam Dziedzic.

28.02. W Tarnowie rozegrano w ramach "Gimnazjady" indywidualny turniej tenisa stołowego. Obie żegocińskie reprezentantki grały z powodzeniem. Edyta zajęła miejsce piąte, Natalia drugie, ulegając jedynie Magdalenie Konieczny. Obie żegocińskie zawodniczki awansowały więc do eliminacji wojewódzkich, gdzie kwalifikuje się po sześciu zawodników i zawodniczek. Z powodzeniem grała także Kinga Stańdo, która wśród uczennic szkół podstawowych zajęła V miejsce i także zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

23.03. W Olkuszu rozegrano wojewódzki etap "Gimnazjady" w tenisie stołowym. Grano zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. W turnieju indywidualnym siostry Dziedzic zajęły następujące miejsca: Natalia - piąte, Edyta siódme. W grze drużynowej siostry Dziedzic uległy jedynie drużynie ze Skawiny i zajęły w tych eliminacjach drugie miejsce.

17.04. W Krakowie odbyły się indywidualne Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w tenisie stołowym kadetów i kadetek. Wśród kadetów wygrał nasz dobry znajomy Sławomir Osika (Kiedyś LUSKS Żegocina, obecnie Olimpia Bucze). Wśród kadetek nasza reprezentantka Edyta Dziedzic zajęła szóste miejsce, a jej siostra Natalia została sklasyfikowana na miejscu 9-12. Duet sióstr Dziedzic stanął jednak na pudle, zajmując trzecią lokatę w grze deblowej.

30.04. W turnieju półfinałowym Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetek rozegranym w Łodzi w gronie zespołów z województw małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego zagrał debel sióstr Dziedzic. W swojej grupie eliminacyjnej dziewczęta zajęły II miejsce i tym samym nie zdołały zakwalifikować się dalej. Uległy silnemu zespołowi ze Stalowej Woli.

1.05. Siostry Dziedzic wraz ze swoim tatą Adamem wystąpiły w Międzynarodowym Turnieju Tenisowym zorganizowanym przez organizację "Pro Familia" we Frysztaku. W tym turnieju Dziedzicowie odnosili już znaczące sukcesy. Tym razem poszło nieco gorzej. Grając z córką Natalią Adam Dziedzic uległ rywalom z Ukrainy i rodzinie Kolonków z Sanoka i ostatecznie zajął w tej grupie klasyfikacyjnej miejsce 9 - 12. Lepiej powiodło mu się z drugą córką Edytą, z którą wywalczył piąte miejsce.

7.05. Na obiekcie "Bronowianki" w Krakowie rozegrano Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Tenisie Stołowym Ludowych Zespołów Sportowych, będące eliminacją do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 25-27.05.2005 r. w Tarnowie. Zagrały w nim reprezentantki LUSKS Żegocina - siostry Dziedzic. Spisały się wręcz rewelacyjnie. W kategorii kadetek Natalia zajęła I miejsce, a jej siostra Edyta była druga. W grupie młodziczek grała także Kinga Stańdo, ale zajęła czwarte miejsce i nie zakwalifikowała się dalej.

14.08. W międzynarodowym turnieju tenisa stołowego z cyklu "Pro Satelite", rozegranym na obiektach "Bronowianki", w kategorii kadetek startowała Edyta Dziedzic. Wyszła z grupy kwalifikacyjnej, ale przegrała o wejście do ósemki, zajmując ostatecznie miejsce 9 - 12. Natalia Dziedzic grała w kategorii juniorek, ale niestety nie dała rady wyjść z grupy kwalifikacyjnej.

25-26.08. W Hali Sportowej "Omega" rozegrano XXXIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego "Phare Open 2005" o Puchar Prezydenta Jastrzębia Zdroju. W trakcie dwudniowych zmagań przy zielonych stołach przewinęło się ponad 100 zawodników z Polski i zagranicy. Tegoroczny turniej tradycyjnie miał bardzo silną obsadę, bowiem do Jastrzębia Zdroju przyjechali zawodnicy ze Słowacji, którzy uczestniczyli w niedawnych Mistrzostwach Europy Juniorów, Czech, KS Bronowianka Kraków i klubów Województwa Śląskiego. W zawodach tych grały także siostry Dziedzic. W turnieju indywidualnym kadetek Edyta zajęła miejsce 5-6, w grze pojedynczej juniorek wygrała Kinga Rusin z JKTS Jastrzębie, a Natalia wraz z Magdą Wydmuch z UKS Dalachów sklasyfikowano na miejscu 3-4. Siostry zagrały razem w grach podwójnych juniorek, zajmując trzecie miejsce.

11.09. W I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów i Juniorek, rozegranym na obiekcie "Bronowianki" Kraków Natalia Dziedzic zajęła miejsce 9, a jej siostra Edyta - miejsce 13.