Przekazanie bonów na ośrodki wsoarcia dziennego w Małopolsce.

KOLEJNE ŚRODKI DLA PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO W ŻEGOCINIE - 24.04.2019

  24 kwietnia 2019 roku Proboszcz Parafii w Żegocinie - ks. Bogusław Pasierb odebrał w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości Krakowie z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki bon gwarantujący przyznanie unijnej dotacji na rozwój placówki wsparcia dziennego "Nadzieja na lepsze jutro", działającej od końca 2017 roku przy Parafii w Żegocinie.
  Tegoroczna edycja konkursu dedykowanego małopolskim placówkom wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, w sumie złożono aż 53 wnioski o dofinansowanie. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Małopolskiego zwiększono pulę środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie na łączna kwotę 97 mln zł otrzymało 35 projektów.
   Uczestnikami nowej edycji projektu pn. „Nadzieja na lepsze jutro - wsparcie istniejącej Placówki Wsparcia Dziennego przy parafii w Żegocinie” będą dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz ich rodziny. Na utworzenie Placówki Wsparcia Dziennego Parafia Żegocina otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 745 722.08 zł. Obecna dotacja w wysokości 379.270 zł przeznaczona jest  na kontynuowanie dziąłalności parafialnej placówki. - Dzięki udziałowi w zajęciach oferowanych przez Parafię w Żegocinie 10-cioro dzieci z terenu gminy oraz ich rodziny skorzystają między innymi z fachowej pomocy specjalistów: psychologa oraz terapeutów, z zajęć animacyjnych: muzyczno-wokalnych, artystyczno-plastycznych, sportowych i rekreacyjnych, wsparcia w codziennym odrabianiu lekcji i nauce, z atrakcyjnych rodzinnych spotkań okolicznościowo-integracyjnych dla dzieci i ich rodziców, poszerzą horyzonty swoich zainteresowań poprzez organizowane wycieczki turystyczne, naukę pływania, kurs pierwszej pomocy - informuje ks. Bogusław Pasierb.
   Dodajmy, że ze wsparcia placówki skorzystało dotychczas 54 dzieci i 32 rodziców. W kolejnym etapie opieką objętych zostanie co najmniej 36 osób.
Parafia w Żegocinie ogłasza kolejny nabór uczestników do placówki wsparcia dziennego, rozpoczęcie rekrutacji - wtorek, 30 kwietnia 2019 w godzinach od 14 do 17.oo w siedzibie biura placówki na plebani w Żegocinie. Liczba miejsc ograniczona.

Przekazanie bonów na ośrodki wsoarcia dziennego w Małopolsce.

Przekazanie bonów na ośrodki wsoarcia dziennego w Małopolsce.

Źródło: www.malopolska.pl; opracowanie i publikacja: Tadeusz Olszewski

[parafia]

[archiwum.zegocina.pl]