I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r.

I KOMUNIA ŚWIĘTA W PARAFII ŻEGOCINA - 19.05.2019

    W ciepłe, słoneczne, niedzielne przedpołudnie 19 maja 2019 roku w kościele parafialnym w Żegocinie miała miejsce piękna uroczystość religijna - przyjęcie I Komunii Świętej przez 59 uczniów: 34 z Żegociny, 16 z Bytomska i 9 z Rozdziela.
    O godzinie jedenastej przed wejściem do odświętnie udekorowanej świątyni już czekały dzieci raz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi, członkami rodzin. Przybyłych powitał Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb. Wyszedł do nich w asyście redemptorysty o. Eugeniusza Fasugi, (pracującego obecnie w Portugalii), księży katechetów oraz ministrantów. - W życia każdego człowieka są takie dni, które pamięta się na całe życie. Do takich dni należy dzień I Komunii Świętej - powiedział kapłan i poprosił rodziców o udzielenie dzieciom błogosławieństwa. Dzieci poprosiły rodziców o błogosławieństwo. Następnie zostały pobłogosławione przez ojców i matki przez położenie na głowach rąk i wypowiedzenie tekstu błogosławieństwa. Po tym akcie ksiądz dokonał pokropienia zgromadzonych wodą święconą, a następnie wprowadził dzieci i rodziców do świątyni.
    Po wejściu do kościoła rozpoczęła się uroczysta msza święta, odprawiana przez księży: żegocińskiego proboszcza Bogusława Pasierba w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii Świętej i ich rodziców. O. Eugeniusz Fasuga modlił się natomiast w intencji Rodzin Fasuga i Dziedzic.
   Delegacja rodziców poprosiła kapłana o sakrament dla swoich dzieci, zapewniając o dobrym przygotowaniu dzieci do godnego przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej.
   Po kazaniu, w którym ksiądz proboszcz mówił m. in. o tym, że ten dzień przypomina Wielki Czwartek, gdy miała miejsce pierwsza w historii Komunia Święta. Kapłan złożył także podziękowania dla rodziców za ich troskę o wychowanie religijne dzieci. Zachęcił dzieci do wdzięczności wobec rodziców i całej rodziny.
   Dzieci pierwszokomunijne złożyły dary ofiarne, w tym kwiaty, chleb i wino. Komunię świętą udzielaną przez Ks. Proboszcza dzieci przyjmowały indywidualnie same. Rodzice, chrzestni, rodzeństwo, parafianie byli komunikowani w środku kościoła. 
   Po przyjęciu Komunii Świętej czwórka dzieci zaśpiewała wzruszająco wraz z resztą obdarzonych Sakramentem pieśń "Uroczysty dzień komunii". Słowami wierszy dzieci podziękowały mamom, tatusiom, nauczycielom, którym wręczyły następnie bukiety kwiatów.
   Przed końcowym błogosławieństwem  dzieci złożyły podziękowania i podarowały kwiaty wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu ich do przyjęcia I Komunii Świętej, tj. księżom sprawującym Najświętszy Sakrament oraz przygotowującym dzieci do tego sakramentu - księżom katechetom: Marcinowi Łazarzowi i Mateuszowi Nowakowi. 
   Następnie Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb podziękował i pogratulował dzieciom i rodzicom, a potem końcowym błogosławieństwem zakończył mszę świętą, która na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na zakończenie nabożeństwa wszyscy jego uczestnicy zaśpiewali pieśń "Kiedyś o Jezu chodził po święcie".
   Zgodnie z wieloletnią już tradycją wykonane zostały następnie pamiątkowe zdjęcia grupowe i potem indywidualne, które będą cenną pamiątką po tym ważnym wydarzeniu.

I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r. I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r.
I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r.

I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r.

I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r. I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r.
I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r. I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r.

I Komunia Święta w Żegocinie - 19.05.2019 r.

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

[parafia]

[archiwum.zegocina.pl]