MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
W PARAFII ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W ŻEGOCINIE

    W dniu 6 kwietnia 2006 roku, w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Mikołaja w Żegocinie, odbył się Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży. Ks. Proboszcz mgr Leszek Dudziak powitał przybyłą młodzież na spotkanie z różnych parafii dekanatu lipnickiego, po czym rozpoczęła się Droga Krzyżowa, którą prowadziła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Żegociny.

Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży. Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży.
   
Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży. Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży.

   Rozważania, muzyka zespołu Deus Meus, kanony Tezę oraz piękna oprawa świetlna - sprawiły, że młodzież w skupieniu i modlitewnym nastroju przeżywała wędrówkę od stacji do stacji. Mszę świętą celebrowali: ks. mgr Marek Kuzak - dekanalny duszpasterz młodzieży, ks. mgr Józef Zaręba - wikariusz z Rajbrotu oraz ks. mgr Janusz Psonak z Żegociny. Słowo Boże do zebranych wygłosił ks. mgr Józef Waśko z Żegociny.

Misterium Pańskie Misterium Pańskie
Misterium Pańskie Misterium Pańskie

    Po Mszy świętej żegocińska młodzież przedstawiła Misterium Pańskie nieznanego autora, które przygotowała pod kierunkiem ks. mgr Janusza Psonaka. Przepiękne dekoracje i kostiumy to wynik pracy zespołu dekoratorskiego pani mgr Anny Rogala.
    W misterium wzięło udział około 30 osób uczęszczających na KSM i Grupę Apostolską.

Misterium Pańskie Misterium Pańskie
   Przedstawienie zostanie powtórzone dla parafii w Wielki Czwartek po Mszy Świętej.

Tekst i foto: A. Rogala

[wstecz]                            [parafia]