Bierzmowanie w Łąkcie - 13.04.2018 r.

BIERZMOWANIE W PARAFII ŁĄKTA - 13.04.2018

     13 kwietnia 2018 roku Parafia Łąkta przeżywała niecodzienną uroczystość - bierzmowanie gimnazjalistów z 4 okolicznych parafii: Kierlikówki, Leszczyny, Trzciany oraz Łąkty. Wraz z Ks. Biskupem Stanisławem Salaterskim Mszę świętą odprawli: Ks. Dziekan Ryszard Kołodziej ze Starego Wiśnicza oraz proboszczowie wszystkich parafii, z których przybyli gimnazjaliści: Ks. Janusz Czajka z Łąkty, Ks. Władysław Midura i Ks. Jaromir Buczak z Trzciany, Ks. Krzysztof Franczyk z Leszczyny oraz Ks. Marek Wachowicz z Kierlikówki.
    Podczas nabożeństwa kandydaci na bierzmowanych czytali teksty modlitw. Młodzieży towarzyszyli rodzice i świadkowie.
Zgromadzeni w świątyni wierni wysłuchali także kazania, wygłoszonego przez księdza Biskupa, który mówił o znaczeniu sakramentu bierzmowania oraz o łaskach jakie zsyła Duch Święty.
    Na zakończenie nabożeństwa Ksiądz Biskup udzieli błogosławieństwa oraz wręczył osobiście każdemu bierzmowanemu książkę ks. Tomasza Lelito "Stare i Nowe". Delegacje bierzmowanych kwiatami podziękowały wszystkim kapłanom za przygotowanie do tego uroczystego wydarzenia, tak ważnego w życiu religijnym każdego katolika, wydarzenia w wyniku którego otrzymują w szczególnej obfitości dary Ducha Świętego, zostają ściślej związani z Kościołem i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusowi, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem.
   W tym roku z Parafii Łąkta Sakrament Ducha Świętego przyjęły 23 osoby, a łącznie z wszystkich parafii było to 76 osób.

Bierzmowanie w Łąkcie - 13.04.2018 r. Bierzmowanie w Łąkcie - 13.04.2018 r.

Bierzmowanie w Łąkcie - 13.04.2018 r.

FOTOGALERIA

Materiał nadesłany: TK

[parafia]                                                                                                  [archiwum.zegocina.pl]