Boże Ciało 2018 w Parafii Łąkta.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA W PARAFII ŁĄKTA - 31.05.2018

  Jest taki jeden dzień w roku, kiedy tłumnie i uroczyście wyznajemy naszą wiarę w Jezusa Chrystusa - Boże Ciało. W naszym kraju jest to uroczystość, którą obchodzimy w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego i jest to dzień wolny od pracy. We wszystkich polskich miastach i wioskach wychodzą uroczyste procesje do czterech ołtarzy. W łakieckiej parafii to uroczyste wydarzenie miało miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 9:00, na której zebrało się liczne grono parafian i gości, a także liczna grupa dzieci, które sypiąc kwiaty i dzwoniąc dzwoneczkami włączyła się w obchody tego święta. Udział wzięła także orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie pod batutą Mieczysława Kędry a także druhowie strażacy z jednostek OSP w Łąkcie Dolnej i Górnej, na czele z Komendantem Gminnym Januszem Stańdo oraz panie w strojach regionalnych.
   Mszę Świętą w intencji całej wspólnoty parafialnej sprawował Ks. proboszcz Janusz Czajka w koncelebrze z Ks. kanonikiem Stanisławem Szczygłem. Tuż po zakończeniu Mszy z Kościoła wyruszyła uroczysta procesja, która zatrzymywała się kolejno przy czterech ołtarzach. Przy każdym odczytywano fragment Ewangelii wg Św. Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. W tym roku, tak samo jak i w poprzednim pogoda dopisała, dzięki czemu cała uroczystość przebiegła pomyślnie. Trasa procesji biegła w tym roku w inny zakątek naszej parafii i ołtarze przygotowywano: obok domu Państwa Guzików, - obok domu Państwa Bedarczyków, obok domu Państwa Rośków. Czwarty ołtarz, przy kościele, wykonali parafianie z Łąkty Dolnej.
   Na zakończenie procesji zostało udzielone uroczyste Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.Trasę procesji zabezpieczali strażacy z OSP w Łąkcie Górnej, a także policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

Boże Ciało 2018 w Parafii Łąkta.

Boże Ciało 2018 w Parafii Łąkta.

Boże Ciało 2018 w Parafii Łąkta.

Boże Ciało 2018 w Parafii Łąkta.

Boże Ciało 2018 w Parafii Łąkta.

GALERIA FOTOGRAFICZNA >>>

Materiał nadesłany: Tomasz Kępa

[parafialakta]

[archiwum.zegocina.pl]