Wizytacja kanoniczna w Parafii Łąkta - 15.10.2016 r.

WIZYTACJA KANONICZNA W PARAFII ŁĄKTA - 30.10.2016

    Wizytacja Biskupia zwana także kanoniczną to wydarzenie w dziejach parafii, które średnio przypada co 10 lat. W Parafii Łąkta ostatnia wizytacja miała miejsce 12 lat temu, a przeprowadził ją wtedy ówczesny Bp Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej, obecnie metropolita Lubelski Abp. Stanisław Budzik.
   Przed każdą wizytacją do parafii muszą przyjechać wizytatorzy, którzy sprawdzają m.in. poziom nauczania dzieci i młodzieży w szkole, stan i potrzeby kościoła parafialnego, kaplic a także spisy inwentarza kościoła, budynków gospodarczych oraz kancelarii parafialnej. Na sam koniec zaś przyjeżdża Biskup, aby zobaczyć jak wygląda życie duchowe parafian oraz ich codzienna rzeczywistość. Po zakończonej wizytacji Biskup wydaje specjalny dekret, w którym są podsumowania oraz wskazówki i zastosowania na dalsze prowadzenia Parafii.
    W niedzielę30 października 2016 r. do łakieckiej parafii zawitał Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Ksiądz Biskup dr Andrzej Jeż. Wizytacja trwała całą niedzielę. Ks. Bp. udzielił sakramentu bierzmowania, a także spotkał się z przedstawicielami parafian od najmłodszych, przez młodzież, osoby pracujące aż po emerytów.

Wizytacja kanoniczna - cz, 1

Wizytacja kanoniczna - cz, 2

Wizytacja kanoniczna - cz, 1

Wizytacja kanoniczna - cz, 2

Wizytacja kanoniczna - cz, 3

RELACJA WIDEO >>>

Wizytacja kanoniczna - cz, 3

Wizytacja kanoniczna - relacja wideo.

Materiał nadesłany:TK.

[parafialakta]

[archiwum.zegocina.pl]