XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r.

XIII. GMINNY RAJD PRZEDSZKOLAKA - ROZDZIELE - 12.06.2019

     12 czerwca 2019 roku opustoszały żegocińskie przedszkola i oddziały przedszkolne, zaroiły się natomiast od małych turystów szlaki w Rozdzielu. Tego upalnego dnia odbył się, już po raz trzynasty, Gminny Rajd Przedszkolaka. Imprezę, tak jak poprzednio, zorganizowała wraz z rodzicami Szkoła Podstawowa w Rozdzielu.
    Do udziału w tej turystycznej imprezie, której gościny użyczyła tym razem „Bacówka na Zadzielu”, którą prowadzi obecnie Pan Radosław Florek, zgłosiły się wszystkie oddziały przedszkolne i przedszkola z terenu Gminy Żegocina. Dzieci i ich opiekunki zostały dowiezione autobusem szkolnym pod Restaurację "Sara". Następnie pieszo udały się do Bacówki, gdzie czekała już na nich pomysłodawczyni i główna organizatorka imprezy - Pani Barbara Frączek-Orzeł. Uwijali się tez gospodarze Bacówki i rodzice dzieci z Rozdziela, którzy przygotowywali gościnę.
    Kiedy już wszystkie dzieci dotarły do Bacówki na Zadzielu, otrzymały napoje, a Pani Barbara Frączek-Orzeł powitała uczestników wyprawy niebieskim szlakiem turystycznym w kierunku góry Kamionna (801 m n.p.m.). Po podaniu celu wędrówki i przedstawieniu przewodnika - Pana Jarosława Orła oraz wyposażeniu w napoje, dzieci wyruszyły na trasę. Cały czas towarzyszył im sympatyczny kot, wzbudzający duże zainteresowanie dzieci. Po drodze przewodnik zatrzymywał grupy dzieci, aby wyjaśnić im zasady zachowanie się w lesie, objaśnić widoki, czasem zapytać o napotkane na przy drodze rośliny.
   Samego szczytu, ze względu na upał, dzieci nie osiągnęły, ale zatrzymały się na polanie przy trasie zjazdowej wyciągu narciarskiego, skąd roztaczał się piękny widok na Góry Grybowskie i Beskid Wyspowy.
   Na dłuższy wypoczynek uczestnicy wyprawy zatrzymali się na leśnej drodze. Tu mogli się pożywić i pooddychać przyjemnym, leśnym powietrzem. Wreszcie przyszedł czas, aby udać się w drogę powrotną. Ponieważ droga prowadził teraz w dół, dzieci szły już szybciej, wiedząc o tym, że przy Bacówce czeka wiele niespodzianek.
   Tak też było. Było dużo owoców, napojów, galaretek, kiełbasek z grilla i zabaw, organizowanych przez starszych uczniów z rozdzielskiej szkoły. Do dyspozycji dzieci były też urządzenia placu zabaw, będącego na wyposażeniu Bacówki.
   Zabawy dzieci obserwowali przybyli teraz zaproszeni goście, w tym Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Głąb, Wójt Żegociny - Wojciech Wrona, dyrektorzy szkół i przedszkoli.
   Podsumowania rajdu dokonała Pani Dyrektor Alicja Adamczyk-Bróżda, po czym wspólnie z Przewodniczącym Rady i Wójtem wręczono poszczególnym grupom dyplomy i upominki oraz słodycze. Miały także miejsce podziękowania. Szczególnie serdecznie podziękowano: Gospodarzowi "Bacówki na Zadzielu" - panu Radosławowi Florkowi za gościnność i pomoc w zorganizowaniu Rajdu, Rodzicom dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Rozdzielu za pomoc w przygotowaniu i za obsługę imprezy; młodzieży z klasy VIII i III Gimnazjum za zorganizowanie dla dzieci zabaw integracyjnych i sportowych; przewodnikowi beskidzkiemu panu Jarosławowi Orłowi za poprowadzenie uczestników Rajdu szlakiem turystycznym w kierunku szczytu Kamionna oraz sponsorom:
P. Radosław Florek - Bacówka na Zadzielu, P. Jan Marcinek,F. H. U. Wojciech Gądek,Piekarnia GS Żegocina, P. Beata Włudyka, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rozdzielu, Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego 5,6 latków Szkoły Podstawowej w Rozdzielu.

XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r. XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r.
XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r. XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r.
XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r. XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r.
XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r. XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r.

XIII. Gminny Rajd Przedszkolaka - 12.06.2019 r.

Relacja, zdjęcia, film: T. Olszewski

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]