Akcja #SegregujeMY.

SZKOŁA Z BYTOMSKA ZGŁOSIŁA SIĘ DO AKCJI "#SEGREGUJEMY" - 25.04.2019

   Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia zaprosiło wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe (klasy I - III) do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych. Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.
    Celem inicjatywy jest popularyzacja poprawnego segregowania odpadów i promowanie postaw proekologicznych. Zadaniem, które czeka na dzieci jest poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Po wykonaniu zadania zachęca się, by dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy domownicy będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady.
    Pani Barbara Janicka - Mikus - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bytomsku, jako koordynator Ogólnopolskiej Proekologicznej Akcji Edukacyjnej, zgłosiła do udziału w niej 82 uczniów oddziałów przedszkolnych oraz uczniów kl. 1-3 do udziału w tym przedsięwzięciu, które mieć będzie miejsce w dniu 25 kwietnia 2019 roku.
   Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie eco.crl.org.pl.  

Materiał nadesłany: SP w Bytomsku, opracowanie i publikacja: Tadeusz Olszewski

Strona akcji.

[wstecz]