Na konkursie powiatowym w Limanowej - 14.03.2019 r.

SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE JEZYKÓW OBCYCH - 14.03.2019

Dyplom.

   14 marca 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbył się finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
    W rywalizacji brało udział 126 uczniów reprezentujących 45 szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu. Uczniowie prezentowali wysoki poziom znajomości języków. Dwóch najlepszych uczniów z danej szkoły z poszczególnych języków obcych (wyłonionych na podstawie testu przygotowanego przez Organizatorów) mogło wziąć udział w tym finale. Celem konkursu było m.in. promowanie nauki języka angielskiego i niemieckiego oraz rozwijanie umiejętności niezbędnych na egzaminach.
   Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zadań zamkniętych i otwartych sprawdzających znajomość struktur leksykalno-gramatycznych oraz umiejętność rozumienia tekstu pisanego i był to taki sam test zarówno dla gimnazjów jak i szkół podstawowych.
   Po raz pierwszy do konkursu zgłosiły się 3 szkoły z Gminy Żegocina. Zakwalifikowano łącznie 9 uzdolnionych językowo uczniów tych szkół:
- ZS w Żegocinie – Joanna Bilska (IIIA G), Marcin Krawczyk (IIIA G) – j. angielski; Karolina Bilska (IIIB G), Jakub Pączek (IIIA G) - j. niemiecki
- SP w Żegocinie – Natalia Janczewska (VIII), Julia Jałowiecka-Paruch (VIII) – j. angielski; Dawid Matras (VIII) – j. niemiecki
- SP w Łąkcie Górnej – Kacper Matras (VIII), Martyna Kępa (VIII) – j. angielski
    Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu wyniki 2 uczennic z Gminy Żegocina miny znalazły się w pierwszej dziesiątce. III miejsce i nagrodę wywalczyła Natalia Janczewska – uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Żegocinie, zaś Joanna Bilska - uczennica klasy IIIA gimnazjum w ZS im. Św. Jadwigi Królowej zdobyła wyróżnienie.
   W wydarzeniu uczestniczył Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który osobiście pogratulował i wręczył zwycięzcom nagrody.

   – Gratuluję wszystkim uczniom udziału w konkursie. Znajomość języków jest bardzo ważna, dlatego cieszę się, że uczniowie ze szkół z terenu powiatu limanowskiego tak chętnie i z wysokimi wynikami biorą udział w konkursach językowych. Podziękowania składam również rodzicom i nauczycielom, którzy czuwają nad edukacją i rozwojem naszej młodzieży. – mówił podczas konkursu Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, a następnie wręczył nagrody zwycięzcom.
   W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie wzięli udział w ciekawym spotkaniu z lektorami – native speakers Szkoły Językowej McGregor.

Na konkursie powiatowym w Limanowej - 14.03.2019 r.

Na konkursie powiatowym w Limanowej - 14.03.2019 r.

Na konkursie powiatowym w Limanowej - 14.03.2019 r.

Na konkursie powiatowym w Limanowej - 14.03.2019 r.

Materiał nedesłany: MP; opracowanie: T. Olszewski

[wstecz]