Gramy dla Piotrka - 10.02.2019 r.

Z POWODZENIEM ZAGRALI DLA PIOTRA WOLAKA - 10.02.2019 - RELACJA

   Chyba nikt się nie spodziewał, że "orkiestra pomocy", złożona z ludzi o wielkim sercu, a przygotowana przez grupę młodych mieszkańców gminy, która 10 lutego 2019 roku roku zagrała w Szkole Podstawowej w Żegocinie dla chorego na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a 30-letniego Piotra Wolaka z Rozdziela, będzie aż tak liczna i aż tak hojna w różnego rodzaju pomoc. Oprócz dużej ilości mieszkańców gminy, w imprezie wzięli udział także ludzie sławni, m. in: Michał Bębenek, Kordian, działacze samorządowi: Radny Sejmiku Małopolskiego Stanisław Bukowiec, Starosta Bocheński Adam Korta, członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego, poprzedni Wójt Żegociny Jerzy Błoniarz i obecny Wójt Wojciech Wrona. Dużo pomogli sponsorzy, których liczba przekroczyła 130. Charytatywna impreza pod nazwą "Gramy dla Piotrka" została także wsparta przez media: Radio Kraków, TVP Kraków oraz lokalne portale internetowe i kapele weselne, a także artystów z Gminy Żegocina: malarkę Teresę Mrugacz, wokalistkę Katarzynę Szpilka, tancerkę Helenę Kosecką.
   Dochód ze sprzedaży posiłków, ciast, gadżetów, dochód z licytacji, sprzedaży losów, pieniądze zebrane do puszek dały wspaniały wynik - ponad 56.700 zł). Pieniądze, które trafią na konto pomocy dla Piotra, przeznaczone będą na szereg zabiegów wszczepienia komórek macierzystych wzmacniających jego organizm i tym samym ratujących mu życie oraz pokrycie kosztów rehabilitacji.   
   Punktualnie o godzinie 13 imprezę rozpoczęli konferansjerzy Małgorzata Mikołajek i Krzysztof Paruch, którzy nie tylko zapowiadali poszczególne punkty bogatego i urozmaiconego programu, ale także zachęcali do korzystania z licznych atrakcji, a tych nie sposób zliczyć i przedstawić.
  Pierwszym elementem imprezy był bal karnawałowy dla dzieci, poprowadzony przez dyrektora Szkoły Muzycznej w Żegocinie  Tomasza Cudejko oraz animatorki, organizujące zabawy i konkursy. Dzieci chętnie korzystały też z malowania twarzy i fotobudki. Wiele osób udało się na zewnątrz, aby na przyszkolnym placu oglądać samochód rajdowy przyprowadzony przez Michała Bębenka, wsiąść do niego i zrobić na pamiątkę fotkę. Młodzież i dorośli korzystali także z bogatej ofert kulinarnej przygotowanej i prezentowanej na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z Bytomska, Łąkty Górnej i Rozdziela. Zainteresowani oglądali pokazy fryzjerskie i makijażu, a także zapoznawali się z ofertą firm pracujących na rzecz wesel. W dwóch turach zagrały też kapele weselne: "Pięć i Pół", "Remo", "To i Owo" oraz "Skowyrni". Zespoły te ustawione były na bocznej stronie sali. Na scenie głównej odbyły się natomiast: mini koncert Katarzyny Szpilki, pokaz tańca w wykonaniu Heleny Koseckiej oraz zespołów: "Obsesja" i "Mila", z gościnnym udziałem "Kordiana".
   Także tu odbywały się licytacje prowadzone przez Krzysztofa Mirowskiego i Przemysława Szewczyka, z gościnnym udziałem Mateusza Noska, który pomagał licytować rękawice bokserskie z podpismi Artura Szpilki i Mariusza Wacha. Niektóre przedmioty lub usługi osiągały naprawdę wysokie ceny - ponad tysiąc złotych. Także na profesjonalnej estradzie dokonano losowania nagród głównych loterii fantowej.
   Na estradę zaproszono także gości specjalnych: starostę Adama Kortę, radnych: Stanisława Bukowca, Jerzego Błoniarza i Wójta Wojciecha Wronę, którzy wygłosili krótkie przemówienia. Także tu podziękowania złożyli wszystkim wzruszeni i pełni wdzięczności: Piotr i jego rodzice: Krystyna i Jan Wolakowie, którzy na zakończenie wspólnie z organizatorami przedsięwzięcia zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle licznej publiczności. Ostatnim elementem popołudniowo - wieczornej akcji charytatywnej był piękny pokaz laserowy. Współgranie światła i muzyki dało świetny efekt.
   Dzięki sprawnej organizacji i profesjonalnemu nagłośnieniu oraz oświetleniu oglądaliśmy w sali gimnastycznej imprezę jakiej tu jeszcze nie było. Sala gimnastyczna prawie cały czas była zapełniona ludźmi, którzy bawili się bardzo dobrze. Dyskretnie czuwała ochrona, nad zdrowiem uczestników i wykonawców czuwała służba sanitarna, a porządku (także na parkingach) pilnowali strażacy.
  Udało się zorganizować z powodzeniem imprezę, łączącą ideę pomagania i zabawy. To wielkie przedsięwzięcie, wymagające pracy wielu osób, w tym wolontariuszy z Zespołu Szkół w Żegocinie (uczniów i nauczycieli), powinno dać pomysłodawcom i organizatorom wiele satysfakcji i - jak to  powiedział z estrady jeden ze współorganizatorów - Łukasz Matlęga: Wspólnie stwierdziliśmy, że warto kontynuować tę ideę, dlatego impreza będzie cykliczna. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszystko się udało i że mogliśmy pomóc Piotrkowi, jednocząc przy tym mieszkańców nie tylko naszej gminy. Najlepszym podziękowaniem dla zaangażowanych osób był uśmiech na twarzy Piotrka. Tak więc do zobaczenia za rok!.

"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.

"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.
"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r. "Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.

"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.

"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.
"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r. "Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.
"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r. "Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.
"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r. "Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.

"Gramy dla Piotrka" - Żegocina - 10.02.2019 r.

OBSZERNA RELACJA FOTOGRAFICZNA I WIDEO - WKRÓTCE, PO OPRACOWANIU MATERIAŁÓW

Pomóc Piotrowi można także dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pnmoc Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
Bank BZ WBK: 311090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: "1266 pomoc dla Piotra Wolak"

Aby przekazać 1% podatku dla Piotra:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce "Informacje uzupełniające cel szczegółowy 1%" wpisać "1266 pomoc dla Piotra Wolak".

ZAPROSZENIE >>>

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

Tekst, wideo i zdjęcia:
Tadeusz Olszewski

[wstecz]