Oldboje Beskidu" w ataku na bramkę Trzciany 2000.

REWELACYJNA FORMA OLDBOJÓW "BESKIDU" ŻEGOCINA - 02.2019

    Świetna forma i znakomita skuteczność oldbojów (35+) "Beskidu" Żegocina pozwoliły tej drużynie odnieść zwycięstwa w kolejnych pięciu turniejach futsalu, zorganizowanych w Żegocinie (dwukrotnie), Raciechowicach, Gdowie i Trzcianie. To wydarzenie wyjątkowe w ponad dwudziestoletniej historii tego klubu.
   Pierwsze sezonie zimowym zwycięstwo zostało odniesione 16 grudnia 2018 roku, w drugim dniu Memoriału im. Jana Kępy. Rywalizowało 6 drużyn w których występowali zawodnicy 35+. Po rozegraniu 15 meczy bezkonkurencyjna okazała się drużyna "Beskidu I" Żegocina, która wygrała wszystkie pięć meczy zdobywając 21 goli tracąc zaledwie 3. Także nagrody indywidualne zgarnęli zawodnicy zwycięskiej drużyny; najlepszy strzelec Marcin Kot zdobywca 11 goli i bramkarz Wojciech Kukla z 3 puszczonymi bramkami.
    Kolejny turniej i kolejne zwycięstwo miało miejsce podczas XI Halowego Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Beskidu. W sobotę 19 stycznia 2019 roku w kategorii „35+” bezkonkurencyjna okazała się ekipa gospodarzy - "Beskidu" Żegocina grająca w składzie: Wojciech Kukla, Marcin Kot, Daniel Dudzic, Paweł Kot, Marek Bereta, Łukasz Janiczek która zgromadziła komplet punktów pokonując wszystkie drużyny. Najlepszym bramkarzem został ponownie - Wojciech Kukla, który przepuścił 4 gole.
    Po raz trzeci smak zwycięstwa oldboje "Beskidu" poczuli w sobotę 2 lutego 2019 roku  w Raciechowicach, podczas Turnieju o Puchar Prezesa Klubu Sportowego "Grodzisko". Drużyna "Beskidu" Żegocina grająca w składzie: Wojciech Kukla, Stanisław Pączek, Marcin Kot ,Marek Bereta, Marcin Janiczek, Paweł Kot i Daniel Dudzic zdobyła ten puchar, wygrywając 4 mecze i remisując dwa. Rewelacyjnie między słupkami bramki spisał się Wojciech Kukla, przepuszczając w sześciu meczach zaledwie dwa gole, co dało mu po raz trzeci z kolei tytuł Najlepszego Golkipera Turnieju.
   Czwarte zwycięstwo w turniejach oldboje "Beskidu" odnieśli 9 lutego 2019 roku w Gdowie. W turniej piłki halowej zorganizowanym przez "Gdovie" Gdów, w gronie czterech drużyn grających systemem każdy z każdym bezkonkurencyjna okazała się ekipa "Beskidu" Żegocina. Po remisie 1:1 z "Grodziskiem" Raciechowice, dwukrotnie wygrała po 3:0 z "Trzcianą 2000" i "Gdovią" Gdów. „Waleczni Górale”, jak nazywają drużynę z Żegociny kibice, grali tym razem w składzie: Wojciech Kukla w bramce oraz Marcin Janiczek, Daniel Dudzic, Jan Matus, Paweł Kot, Mirek Ptak oraz Marcin Kot, który został najlepszym strzelcem turnieju.
   W sobotę 23 lutego 2019 roku rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów, zorganizowany przez Stowarzyszenie Klubu Sportowego Trzciana, w którym wystąpili również zawodnicy „ 35+” "Beskidu" Żegocina. Drużyna źle weszła w turniej przegrywając swój pierwszy mecz 3:1 z "Laskovią" Laskowa. Jednak z meczu na mecz oldboje z Gminy Żegocina grali coraz lepiej, pokonując kolejno: "Oldboys" Lisią Górę 3:2, Trzcianę 2000 4:1 i "Piasta" Łapanów 5:3. Trzy zwycięstwa wystarczyły, by "Beskid" cieszył się z piątego wygranego turnieju.
    Gratulacje i "chapeau bas" panowie! Teraz przykład ze starszych kolegów powinni wziąć grający w bocheńskiej A-klasie zawodnicy drużyny seniorskiej "Beskidu" Żegocina, rozgrywający aktualnie, ze zmiennym szczęściem, mecze sparingowe, a już za kilka tygodni rozpoczynający rundę wiosenną ligowych rozgrywek.

Memoriał im. Jana Kępy. Memoriał im. Jana Kępy.
 XI Halowy Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Beskidu, Wojciech Kukla - najlepszy bramkarz Turnieju.
Turniej w Trzcianie. Turniej w Trzcianie.
Beskid oldboje na Memoriale im. Jana Kępy. Beskid oldboje na Turnieju w Trzcianie.

Zwycięskie turnieje oldbojów "Beskidu" Żegocina.

[wstecz]