Rozdzielska grupa w Podegrodziu - 27.01.2019 r.

ROZDZIELSCY KOLĘDNICY ZAJĘLI PIERWSZE MIEJSCE W PODEGRODZIU - 27.01.2019

    W dniach 26 - 27 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu wystąpili uczestnicy "Pastuszkowego Kolędowania"- XXII Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych, którzy przeszli wcześniejsze małopolskie eliminacje konkursowe. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowało się 37 grup kolędniczych (w tym 23 dziecięce i 14 młodzieżowych) z 4 województw: 1 z woj. lubuskiego (pow. Zielona Góra Miasto ), 1 z woj. podkarpackiego (pow. rzeszowski), 2 z woj. śląskiego (z pow. żywieckiego i cieszyńskiego), 33 z woj. małopolskiego (10 powiatów: 3 z bocheńskiego, 1 z brzeskiego, 2 z chrzanowskiego, 6 z limanowskiego, 2 z myślenickiego, 8 z nowosądeckiego, 4 z nowotarskiego, 4 z suskiego, 3 z tarnowskiego).
   Wśród nich była również dziecięca grupa kolędnicza "Z Gwiazdą” ze Szkoły Podstawowej w Rozdzielu, prowadzona przez instruktorkę - Panią Annę Zelek, która niedawno w Lipnicy Murowanej została wysoko oceniona przez komisję artystyczną. Grupę tworzyli chłopcy: Wojciech Orzeł, Wiktor Orzeł, Mikołaj Jajecznica, Dariusz Matras, Hubert Podolny, Dawid Świerczek). Zespół ten wystąpił na podegrodzkiej scenie w niedzielne popołudnie 27 stycznia. Przedstawił rozdzielskie tradycje kolędnicze.
   Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Jadwiga Adamczyk – muzyk, Urszula Gieroń - etnograf, Marta Smólczyńska- etnolog, Benedykt Kafel - etnograf, wysoko oceniła występ rozdzielskich chłopców, przyznając im I miejsce w kategorii grup dziecięcych. Jury podkreśliło wysoki poziom merytoryczno - artystyczny wszystkich grup uczestniczących w "Pastuszkowym Kolędowaniu". Słowa uznania skierowało do instruktorów i opiekunów grup, którzy z zaangażowaniem i pasją prowadzą zespoły, zaszczepiając dzieciom i młodzieży szacunek dla tradycji. Najwyższą nagrodę - tytuł "Grad Prix" udało się wywalczyć kolędnikom ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Siekierczyny.
    Dziecięca Grupa Kolędnicza ,,Z Gwiazdą” wraz z opiekunem składa podziękowanie Wójtowi Gminy Żegocina Panu Wojciechowi Wronie za nieodpłatne udostępnienie autokaru.

Rozdzielska grupa w Podegrodziu - 27.01.2019 r. Rozdzielska grupa w Podegrodziu - 27.01.2019 r.
Rozdzielska grupa w Podegrodziu - 27.01.2019 r. Rozdzielska grupa w Podegrodziu - 27.01.2019 r.

Rozdzielska grupa w Podegrodziu - 27.01.2019 r.

Materiał nadesłany.

[wstecz]