XXIII Studniówka LO w Żegocinie - 20.01.2019 r.

DWUDZIESTA TRZECIA STUDNIÓWKA LO W ŻEGOCINIE - 19.01.2019

    Dwudziesta trzecia studniówka w 25-letniej historii Liceum Ogólnokształcącego w Żegocinie została zorganizowana w sobotę - 19 stycznia 2019 roku w Domu Weselnym "Arkadia" w Trzcianie. W tym dniu do pierwszego dnia egzaminów dojrzałości pozostawało 107 dni.
    Kilka minut po godzinie dziewiętnastej, gdy wszyscy uczestnicy balu i zaproszeni goście byli już obecni w sali, rozpoczęła się pierwsza, oficjalna część studniówki, którą poprowadzili tegoroczni maturzyści: Weronika Tyndel i Dawid Leśniak. Po wyrecytowanym przez Edytę Piech fragmencie "Ody do młodości" Adama Mickiewicza, konferansjerzy powitali gości, rodziców oraz koleżanki i kolegów, a następnie oddali głos zaproszonym gościom.
   Przemawiali kolejno: Dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie - Katarzyna Sutor, Wójt Gminy Żegocina - Wojciech Wrona, Ksiądz katecheta - Marcin Łazarz, Przewodnicząca Rady Rodziców maturalnej klasy - Ewelina Gierek. Padło wiele mądrych zdań, uzmysławiających uczniom, jak ważny w życiu będzie egzamin dojrzałości, który symbolicznie oznacza wejście w dorosłe życie. Życzono abiturientom, aby wykorzystali krótki już czas na dobre przygotowanie do matury, aby ją dobrze zdali i aby dokonali właściwych wyborów życiowych, a w dorosłym życiu trzymali się zasad i norm, w których byli wychowywani w żegocińskiej szkole. Dziękowano nauczycielom, wychowawcom za właściwą i dobra atmosferę w szkole. Wychowawca obu klas maturalnych - Bogdan Bielak przypomniał, że już wkrótce uczniowie sami będą decydować o swoim życiu. Wszyscy mówcy życzyli maturzystom wspaniałej, niezapomnianej zabawy. Ten fragment studniówkowego wieczoru zakończyła recytacja przez Gabrielę Radziętę fragmentu wiersza Agnieszki Osieckiej pt. "
Szukam wiatru w polu":
Są takie noce
od innych łaskawsze,
kiedy się wolno wygłupić,
wolno powtarzać "nigdy" i "zawsze",
wolno słowami się upić,
tylko nie wolno tej nocy pod różą
okraść, okłamać, oszukać,
bo się już będzie
odtąd na próżno
bezsennej nocy tej szukać...
  
Po powitaniach i przemówieniach oraz słowach konferansjerów: "Poloneza czas zacząć!" licealiści i osoby im towarzyszące utworzyli taneczny orszak i parami, do melodii z filmu "Pan Tadeusz", zatańczyli trwającego prawie dwadzieścia minut poloneza. Barwny, roztańczony popis eleganckich pań i panów obserwowali z zainteresowaniem rodzice oraz zaproszeni goście, nagradzając tańczących zasłużonymi brawami.
   Po przerwie na posiłek i wykonaniu pamiątkowych zdjęć, które będą przypominać radosne chwile studniówkowego balu, rozpoczęła się wesoła zabawa taneczna, do której przygrywał zespół "Espresso". Rozpoczął od piosenki pt. "Długa noc" z repertuaru zespołu "Piękni i Młodzi". 26 maturzystów, ich rodziców i ich goście bawiło się w rytm urozmaiconej muzyki granej przez zespół do białego rana. 
   Mroźnym porankiem dnia następnego uczestnicy balu - zmęczeni, ale zadowoleni - wychodzili z "Arkadii" i udawali się do domów. Jeszcze przeżywali swój pierwszy i jedyny taki bal. Za kilka feryjnych dni, gdy przyjdą do szkoły, zacznie się odliczanie czasu do matury. Pozostanie już tylko dziewięćdziesiąt osiem dni.

XXIII Studniówka LO w Żegocinie - 19.01.2019 r. XXIII Studniówka LO w Żegocinie - 19.01.2019 r.
XXIII Studniówka LO w Żegocinie - 19.01.2019 r. XXIII Studniówka LO w Żegocinie - 19.01.2019 r.
XXIII Studniówka LO w Żegocinie - 18.01.2019 r. XXIII Studniówka LO w Żegocinie - 19.01.2019 r.

XXIII Studniówka LO w Żegocinie - 19.01.2019 r.

LINKI
100 ZDJĘĆ ZE STUDNIÓWKI - FOTOGALERIA >>> RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]