Eliminacje powiatowe - 10.04.2015 r.

GIMNAZJALISTKI Z ŁĄKTY GÓRNEJ MISTRZYNIAMI POWIATU I REJONU - 13.04.2015

O sukcesach piłkarek ręcznych trenowanych w Łąkcie Górnej przez nauczyciela wychowania fizycznego Henryka Wronę pisaliśmy już kilkakrotnie. Było to jednak kilka lat temu. Teraz w ślady starszych koleżanek poszły gimnazjalistki, które 10 kwietnia 2015 roku wygrały eliminacje powiatowe i trzy dni później także rejonowe. Prezentujemy relację trenera z obu tych imprez.
   - W dniu 10 kwietnia 2015 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej w Bochni (tuż koło pływalni) rozegrane zostały Zawody Powiatowe Piłki Ręcznej Dziewcząt Gimnazjum z cyklu "Gimnazjada". Do zawodów przystąpiło 6 drużyn z powiatu bocheńskiego, które wygrały swoje eliminacje gminne. W wyniku losowania utworzono dwie grupy eliminacyjne: grupa I: Gimnazjum w Łąkcie Górnej, Gimnazjum w Rzezawie, Gimnazjum w Leszczynie; grupa II : Gimnazjum nr 2 w Bochni, Gimnazjum w Sobolowie, Gimnazjum w Kobylu. Awans do dalszych gier uzyskiwały po dwie drużyny z każdej grupy eliminacyjnej. Wychodzący na drugim miejscu z grupy grali o miejsce trzecie, wychodzący na pierwszym miejscu z grupy grali o mistrzostwo powiatu. Pierwszy mecz zagraliśmy z Rzezawą i wygraliśmy wysoko 11:1. W drugim meczu pokonaliśmy Gimnazjum w Leszczynie 8:0. Cieszymy się ogromnie z pierwszego miejsca w grupie i możliwości gry w finale zawodów powiatowych. W grupie II zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 2 z Bochni, na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum w Sobolowie. W meczu o 3 miejsce zagrały drużyny z Sobolowa i Leszczyny. Po zaciętym meczu wygrały dziewczęta z Sobolowa.
   W finale zagraliśmy z ekipą Gimnazjum nr 2 z Bochni. Bardzo dobrze wyszkolone i grające znakomicie dziewczęta z Bochni postawiły wysoko poprzeczkę. Wynik 1:1 utrzymywał się bardzo długo. Jednak na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:1 dla naszej ekipy. W drugiej połowie nasze dziewczęta zagrały bardziej zdecydowanie i pomimo zaciętej obrony rywalek dorzuciły jeszcze 3 gole. W rezultacie wygrywamy to spotkanie finałowe 5:1.
    Radość zawodników i trenera byłą ogromna, pojawiły się łzy szczęścia, a także taneczny krąg zwycięzców i okrzyk ‘"Łąkta". Cieszyliśmy się bardzo z I miejsca w powiecie bocheńskim oraz awansu na zawody rejonowe . Otrzymaliśmy dyplom i puchar z rąk przedstawiciela MOSIRU w Bochni.
   Trzy dni później, 13 kwietnia 2015 odbyły się zawody szczebla rejonowego. Zawody rozegrano również w Bochni, w tej samej hali. Do rywalizacji się 3 drużyny: przedstawicielki powiatu krakowskiego - wysokie dziewczęta z Gimnazjum w Igołomi -
mistrzynie powiatu wielickiego, szybkie dziewczęta z Szarowa oraz drużyna z Łąkty Górnej - mistrz powiatu bocheńskiego. Dzięki korzystnemu wynikowi losowania pierwszy mecz grały nasze rywalki z Igołomi i Szarowa. Mieliśmy więc możliwość zaobserwowania ich gry. Mecz zakończył się dobrym dla nas wynikiem 4:4. Swój pierwszy mecz graliśmy z Szarowem. Po arcytrudnej pierwszej połowie prowadziliśmy do przerwy. W drugiej połowie były wielkie emocje, gdyż gra z obu stron była bardzo wyrównana tzn. "gol za gol’’. Na 15 sekund przed końcem spotkania prowadziliśmy 9:8. Jednak bardzo dobre dziewczęta z Szarowa doprowadziły do remisu i spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 9 : 9. Po kilkuminutowej przerwie graliśmy z mistrzyniami powiatu krakowskiego - gimnazjalistkami z Igołomi. Ten mecz decydował o wszystkim i dla nich i dla nas. Obydwie drużyny postawiły więc na atak. W mecz weszliśmy bardzo dobrze prowadząc 2:0. Jednak później wpadliśmy w kryzys i rywalki doprowadziły do stanu korzystnego dla siebie 3 : 2. Dziewczęta z Łąkty złapały jednak drugi oddech doprowadzają do remisu 3:3. Trwała niesamowita walka na boisku z obydwu stron, jednak bez goli. Poprosiłem o czas. Zmobilizowane dziewczęta z Łąkty po pięknej akcji strzeliły gola. Desperackie ataki dziewcząt z Igołomi doprowadziły do rzutu karnego dla naszych rywalek. Ogromnie zdenerwowana zawodniczka przekroczyła linię rzutów karnych i gol nie zostaje uznany. Sędzia nakazał jednak powtórzenie rzutu karnego. Ponownie but rzucającej znalazł się na linii rzutów karnych i gol również nie został uznany. Po dramatycznym meczu wygraliśmy to zacięte spotkanie 4:3 i tym samym całe zawody rejonowe. Uzyskaliśmy awans na zawody wojewódzkie. Radość naszej drużyny nie miała końca. Bardzo dziękujemy naszemu sponsorowi - Panu Piotrowi Krawczykowi za wszystko co dla nas robi - relacjonuje trener Henryk Wrona.
    Najlepsze zawodniczki w łąkieckiej ekipie to: Magdalena Paszkot – bramkarka i Izabela Dziedzic w ataku. Skład drużyny mistrzyń powiatu: Izabela Dziedzic, Izabela Dudek, Barbara Kukla, Justyna Dziedzic, Patrycja Brzykcy, Agnieszka Krawczyk, Agata Janas, Gabriela Pączek, Kinga Łowczowska, Kinga Stabrawa oraz bramkarki: Magdalena Paszkot, Katarzyna Mech, Patrycja Stary.
   Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerowi i trzymamy kciuki za powiedzenie w walce o tytuł Mistrzyń Województwa Małopolskiego.

Eliminacje powiatowe - 10.04.2015 r. Eliminacje powiatowe - 10.04.2015 r.

Eliminacje rejonowe - 13.04.2015 r. Eliminacje rejonowe - 13.04.2015 r.