I. Memoriał im. Jana Kępy w Halowej Piłce Nożnej

I. MEMORIAŁ IM. JANA KĘPY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ - 08.12.2012

W sobotę 8 grudnia 2012 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie został rozegrany I. Memoriał im. Jana Kępy w Halowej Piłce Nożnej, poświęcony pamięci zmarłego w listopadzie 2011 roku 32 - letniego zawodnika "Beskidu Żegocina", jednego z najlepszych piłkarzy w historii tego klubu. Organizatorem Memoriałowego Turnieju jest Zarząd Klubu Sportowego "Beskid" Żegocina.
     Podczas uroczystości rozpoczęcia Memoriału z udziałem mamy Jana Kępy - Pani Stanisławy Kępa oraz Jego 3 sióstr, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego zawodnika "Beskidu" Żegocina. Turniej otworzyła siostra Śp. Jana Kępy - Pani Bernadeta Kącka, która przybyła na Turniej wraz z dwoma siostrami i mamą - Panią Stanisławą Kępa.
- Dziś, kiedy minął rok od jego śmierci, świadomość, że Jaś pozostał w pamięci swoich kolegów jest dla nas bardzo budująca. Oznacza, że jego życie, jego praca i zaangażowanie dla spraw klubu sportowego "Beskid" nie zostały zapomniane. Jesteśmy niezwykle wdzięczni organizatorom za przygotowanie tego Memoriału. Dziękujemy wszystkim za przybycie na dzisiejsze spotkanie - powiedziała podczas uroczystości rozpoczęcia Turnieju.
      Potem przystąpiono już do rozgrywania meczów, według wylosowanej kolejności. Sędziował Pan Wojciech Wrona. Każdy z meczów trwał 15 minut, a grano bez przerwy i zmiany stron.
     Turniej przebiegał w bardzo sportowej atmosferze i stał na wysokim poziomie. Rozegrano 10 meczów i żaden z nich nie zakończył się remisem. Turniej obfitował w bramki, których strzelono aż 41.
    W pierwszym pojedynki wystąpiły drużyny Trzciany i Muchówki, w ostatnim, który decydował o II i III miejscu głośno dopingowany "Beskid" wygrał 2: 0 z ekipą Trzciany, zapewniając sobie II miejsce. Swoją szansę na zwycięstwo gospodarze zaprzepaścili w meczu z Laskową, ulegając sąsiadom zza miedzy 1 : 3. Bardzo wyrównana była rywalizacja o trzy ostatnie miejsca. Aż trzy drużyny zdobyły po 3 punkty i o klasyfikacji (poniżej) zdecydowała tzw. mała tabela oraz wynik meczu bezpośredniego pomiędzy Muchówką i Trzcianą.
    Po krótkiej przerwie rozpoczęła się ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia dyplomów oraz medali, ufundowanych przez Ks. dr Zbigniewa Kępę - brata Jana Kępy, który niestety z powodu rozlicznych obowiązków nie mógł przybyć do rodzinnej Żegociny. Otrzymały je wszystkie drużyny biorące udział w Memoriale. Dodatkowo każda drużyna otrzymała pięknie wydany Kalendarz KS "Beskid" Żegocina na 2013 rok. Pamiątkową statuetkę z podziękowaniami otrzymał natomiast główny organizator imprezy - Prezes Zarządu KS. "Beskid" Żegocina - Pan Piotr Bukowiec. Zrobiło się wzruszająco, gdy Piotr Bukowiec wręczył Pani Stanisławie Kępa szalik klubowy. Za zorganizowanie turnieju i Rodzinie Zmarłego rok temu kolegi za upominki podziękował w imieniu zawodników kapitan zwycięskiego zespołu - Pan Adam Pajor, któremu kilkanaście lat temu dane było grać wspólnie z Janem Kępą w drużynie "Laskovii".
   Na zakończenie tej wzruszającej i dobrze zorganizowanej imprezy Piotr Bukowiec zaprosił drużyny na drugą edycję tego memoriału, która odbędzie się za rok. Warto dodać, że serwis internetowy biorącego udział w turnieju zespołu "Błękitnych" Krzeczów prowadził internetową transmisję live z tego turnieju >>>. Brawo !

I. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy. Piotr Bukowie wita przybyłą Rozdiznę Jana Kępy oraz zawodników.
Drużyny na zbiórce. Pani Bernadeta Kącka dokonuje otwarcia Memoriału.
Losowanie stron przed meczem Trzciana - Muchówka. Mecz Trzciana - Muchówka.
Mecz Krzeczów - Laskowa. Siostry ŚP. Jana Kępy obserwują mecz.
Mecz Żegocina - Muchówka. Mecz Laskowa - Trzciana.
Stanowisko sędziowskie. Mecz Żegocina - Krzeczów.
Mecz Krzeczów - Muchówka. Mecz Trzciana - Żegocina.
Ceremonia zakończenia Memoriału. Medale dla Trzciany.
Medale dla Krzeczowa. Medale dla Beskidu Żegocina.
Medale dla zwycięzców z Laskowej. Statuetka dla Piotra Bukowca.
Podziękowanie od kapitana drużyny z Laskowej. Klubowy szalik "Beskidu"dla Pani Stanisławy Kępa.

Fotorelacja z I. Memoriału im. Jana Kępy - Żegocina - 08.12.2012 r.

WYNIKI I KLASYFIKACJA

"Laskovia"Laskowianka - I. miejsce. "Beskid" Żegocina - II miejsce.
Wyniki meczów: Trzciana - Muchówka 0 - 3, Laskowa - Krzeczów 1 - 0, Żegocina - Muchówka 2 - 1, Trzciana - Laskowa 2 : 5, Żegocina - Krzeczów 1 - 0, Muchówka - Laskowa 2 - 4, Trzciana - Krzeczów 6 - 4, Żegocina - Laskowa 1 : 3, Muchówka - Krzeczów 0 - 4, Żegocina - Trzciana 2 - 0.
Klasyfikacja: 1. Laskowa - 12 pkt. 2. Żegocina - 9 pkt. 3. Krzeczów - 3 pkt. (8-8) 4. Muchówka - 3 pkt. (6-10) Trzciana - 3 pkt. (8-14)