Uroczystość jubileuszowa w Żegocinie - 22.10.2011.

JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE W GMINIE ŻEGOCINA - 22.10.2011

    Uroczyste obchody Srebrnych i Złotych Godów Małżeńskich - to stała już tradycja żegocińskiego Urzędu Stanu Cywilnego, kierowanego obecnie przez Panią Marię Pławecką Stańdo. Rok temu, ze względu na tragiczne wydarzenia (Katastrofa Smoleńska, powodzie), takiego spotkania nie było, ale już w tym roku Dostojni Jubilaci, którzy zawierali związki małżeńskie w latach 1960 - 1961 oraz 1985-1986 spotkali się najpierw na mszy świętej w żegocińskim kościele parafialnym, a potem w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie.
   Przybywających do CKSiT w Żegocinie, w dniu 22 października 2011 roku, Dostojnych Jubilatów i członków ich rodzin witali muzyką i śpiewem: Kapela CKSiT w Żegocinie oraz Zespół Pieśni i Tańca "Łąkta". Gdy Jubilaci zajęli miejsca w odświętnie udekorowanej sali, głos zabrała główna organizatorka tego spotkania - Pani Maria Pławecka - Stańdo.  Powitała przybyłych Jubilatów i członków ich rodzin. Przedstawiła zaproszonych gości: Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza oraz Przewodniczącego Rady Gminy Żegocina Jana Marcinka. W kilku zdaniach podkreśliła rolę rodziny oraz zaprosiła Złotych Jubilatów do dekoracji prezydenckim odznaczeniem "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz. Każda z czterech par Złotych Jubilatów odebrała medale, legitymacje, dyplom gratulacyjny od Samorządu Gminy, piękny, duży kosz kwiatów oraz upominek książkowy.
    Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie dyplomów gratulacyjnych i upominków książkowych Srebrnym Jubilatom. Podziękowania i gratulacje dla obu grup Jubilatów wyraził w krótkim przemówieniu Przewodniczący Rady Gminy Żegocina Jan Marcinek,natomiast toast szampanem za dalszą pomyślność wzniósł Jerzy Błoniarz. Wszyscy zebrani wraz z Zespołem Folklorystycznym "Łąkta" oraz Kapelą Ludową CKSiT w Żegocinie odśpiewali "Sto lat". Zespół dał także krótki koncert, podczas którego zaprezentował popularne piosenki - niektóre specjalnie dedykowane Parom Jubilatów.
   Za przygotowanie tej wzruszającej i pięknie zorganizowanej uroczystości - w imieniu Jubilatów - podziękował Pan Leopold Grabowski.
    W dalszej części wieczoru Jubilaci i zaproszeni goście korzystali z przygotowanego poczęstunku, snuli wspomnienia i znakomicie bawili się śpiewając i tańcząc długo w noc.

Uroczystość jubileuszowa w Żegocinie - 22.10.2011. Uroczystość jubileuszowa w Żegocinie - 22.10.2011.

W uroczystości wzieły udział następujące pary Jubilatów:

Złoci Jubilaci: Anna i Jan Maduzia (Łąkta Górna), Anna i Jan Pączek (Bełdno), Stefania i Jan Stryczek (Żegocina), Jadwiga i Leopold Grabowscy (Bełdno).

Srebrni Jubilaci: Teresa i Tadeusz Kępa (Bytomsko), Teresa i Józef Golemiec (Łąkta Górna), Maria i Jan Tyndel (Łąkta Górna), Elżbieta i Marek Chrobak (Żegocina), Danuta i Marek Janiczek (Żegocina), Irena i Stanisław Kamionka (Łąkta Górna), Ewa i Bronisław Grabiasz (Łąkta Górna), Grażyna i Antoni Wałach (Łąkta Górna), Barbara i Janusz Stańdo (Łąkta Górna), Elżbieta i Jan Waligóra (), Leokadia i Marian Pławecki (Rozdziele), Małgorzata i Jan Kmiecik (Rozdziele), Lucyna i Henryk Wrona (Łąkta Górna), Elżbieta i Jacek Kiełbasa (Żegocina), Krystyna i Mieczysław Tomkiewicz (Żegocina), Katarzyna i Wiesław Dudzic (Żegocina), Ewa i Zbigniew Szewczyk (Łąkta Górna).      

Złoci Jubilaci. Srebrni Jubilaci.

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]