Turniej w Bochni.

PIŁKARKI Z ŁĄKTY DRUGIE W POWIECIE - 30.03.2011

W dniu 30 marca 2011 w hali widowiskowo - sportowej w Bochni, tuż koło pływalni, rozegrane zostały Zawody Powiatowe Piłki Ręcznej Dziewcząt Gimnazjum z cyklu "Gimnazjada". Do zawodów przystąpiło 7 drużyn z powiatu bocheńskiego, które wygrały wcześniej eliminacje gminne. Utworzono dwie grupy eliminacyjne. W grupie A znalazły się reprezentacje: Gimnazjum nr 2 Bochnia, Gimnazjum nr 1 Bochnia, Gimnazjum w Nieszkowicach Wielkich; w grupie B : Gimnazjum w Łąkcie Górnej, Gimnazjum w Łapanowie, Gimnazjum w Trzcianie, Gimnazjum w Królówce. Awans do dalszych gier uzyskiwały po 2 drużyny z każdej grupy. Wychodzący na drugim miejscu z grupy grali o miejsce trzecie, wychodzący na pierwszym miejscu z grupy grali o mistrzostwo powiatu i awans do dalszego etapu Gimnazjady.
    - Pierwszy mecz zagraliśmy z Łapanowem i wygraliśmy wysoko 16:1. W drugim meczu pokonaliśmy Gimnazjum w Trzcianie 9:3. Kolejny mecz zawodniczek z Łąkty Górnej to pojedynek z Królówką. Do przerwy przegrywamy 2:3, aby w drugiej połowie wygrać 6:3. Był to nasz najsłabszy mecz na tych zawodach wynikający ze zlekceważenia przeciwniczek. Cieszymy się jednak z pierwszego miejsca w grupie i możliwości gry w finale zawodów powiatowych - relacjonuje trener łąkieckiego zespołu Henryk Wrona.
    W grupie A zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Bochni, wyprzedzając Gimnazjum nr 1. W meczu o 3 miejsce zagrały drużyny z Trzciany i Gimnazjum nr 1 z Bochni. Po zaciętym meczu i 2 dogrywkach wygrały dziewczęta z Bochni.
W finale reprezentacja Gimnazjum w Łąkcie zmierzyła się z niezwykle silną drużyną Gimnazjum nr 2 z Bochni. Bardzo dobrze wyszkolone i grające w I lidze juniorek młodszych rywalki postawiły wysoko poprzeczkę. Gimnazjalistki z Łąkty nie sprostały rywalkom, uległy w stosunku 6 : 16, zajmując ostatecznie II miejsce w powiecie.
    - Cieszymy się jednak bardzo z II miejsca w powiecie bocheńskim, chociaż mamy już większe sukcesy na koncie. Z rąk przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Bochni otrzymaliśmy dyplom i 2 piłki. Najlepsze zawodniczki w łąkieckiej ekipie to: Magdalena Krawczyk i Monika Dudziak. Oprócz nich w drużynie zagrały: Małgorzata Kamionka, Magdalena Burek, Joanna Piszczek, Sylwia Dziedzic, Wiktoria Pytel , Anna Mazurkiewicz, Anna Trzeciak, Anna Bednarz, a także bramkarki: Klaudia Hejmo i Klaudia Banat - informuje Henryk Wrona.

Drużyny na zbiórce. Turniej w Bochni.
Turniej w Bochni. Turniej w Bochni.
Turniej w Bochni. Łąkta w obronie.
Gimnazjalny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Bochni. Gimnazjalny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Bochni.