Turniej rejonowy w Krzeszowicach.

REJONOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ - KRZESZOWICE - 09.11.2010

Po awansie z powiatu młodzi piłkarze z PSPŻegocina wyjechali na zawody rejonowe, które odbyły się 9 listopada 2010 roku w Krzeszowicach za Krakowem. W turnieju przystąpiło 7 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na 2 grupy: grupa A - Sierosłwice, Rybna, Żegocina, Targanice, grupa B - Racławice, Kłaj, Regulice.
     Drużyny grały w grupach systemem "każdy z każdym", a mecz trwał 15 minut. Wyniki spotkań w grupach: Sierosłwice - Targanice (1:0), Żegocina - Rybna (2:1), Żegocina -Targanice (1:0), Rybna - Sierosławice (2:0), Rybna -Targanice (1:0), Żegocina - Sierosławice (2:2), Regulice - Kłaj (1:0), Racławice - Kłaj (4:0), Racławice - Regulice (2:0). Po meczach eliminacyjnych w grupach awansowały drużyny: z grupy A: Żegocina i Rybna, z grupy B: Racławice i Regulice.
    W spotkaniach półfinałowych padły następujące rozstrzygnięcia: Żegocina - Regulice (4:2), Racławice - Rybna (2:2 rzuty karne1:3). W meczu o 3 miejsce: Regulice - Racławice (3:1).
     Tak mecze żegocińskiej drużyny opisał ich trener Wiesław Wolak: - Po łatwych zwycięstwach w grupie i półfinale przyszedł czas na mecz finałowy. Spotkaliśmy się z zespołem z naszej grupy, z którym już wygraliśmy. Do meczu chłopcy przystąpili rozluźnieni i pewni siebie, a tu zimny prysznic. Po pięciu minutach przegrywamy 2:0. Chłopcy pokazali jednak charakter i po następnych 2 minutach było już 2:2. To odrabianie bramek kosztowało ich jednak dużo sił i przez niefortunne podanie, przeciwnikowi udało się strzelić trzecią bramkę. Na minutę przed końcem spotkania ładna akcja i wyrównanie. Brak rozstrzygnięcia oznaczał serię 3 rzutów karnych. Z naszej drużyny jako pierwszy strzelał kapitan Łukasz Kuska i pewnym płaskim strzałem zdobył bramkę. Tak samo drugi zawodnik Piotrek Matras pewnie wykonał karnego. Niestety naszemu bramkarzowi nie udało się obronić również dwóch strzałów przeciwnika. Do trzeciej najważniejszej kolejki podszedł najmłodszy (z klasy trzeciej) zawodnik naszej drużyny Paweł Matras. Krótki rozbieg, płaski strzał koło słupka. Nie dał szansy bramkarzowi drużyny z Rybnej. Teraz zwycięstwo było w rękach żegocińskiego bramkarza Dawida Janiczka. Pełna koncentracja, strzał przeciwnika i rewelacyjna obrona nogami trudnego strzału tuż przy słupku. Oznaczało to zwycięstwo w turnieju i awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się one 17 listopada 2010 w Krakowie - relacjonuje Wiesław Wolak.
    Drużyna PSP Żegocina grała w składzie: Janiczek Dawid (bramkarz) Ptaszek Patryk (bramkarz), Kuska Łukasz (kapitan), Matras Piotr, Kuska Hubert, Mleczko Piotr, Waligóra Mateusz, Matras Paweł, Janiczek Patryk.
    Gratulujemy młodym piłkarzom z Żegociny i ich trenerowi pięknej walki i sukcesu w zawodach rejonowych. Trzymamy kciuki nadal !

Turniej rejonowy SIS w piłce halowej w Krzeszowicach. Turniej rejonowy SIS w piłce halowej w Krzeszowicach.
Turniej rejonowy SIS w piłce halowej w Krzeszowicach.