XIII. MIĘDZYŚWIETLICOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

XIII. Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego. XIII. Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego.
XIII. Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego w Łąkcie Górnej.

Trzynasty - wcale nie pechowy - "Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego" został rozegrany 6 marca 2010 roku w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Górnej. Tym razem młodzież nie zawiodła organizatorów i liczniej niż w latach poprzednich przystąpiła do rozgrywek.
   W dwóch grupach wiekowych rywalizowali przedstawiciele świetlic wiejskich z Łąkty Górnej, Rozdziela i Bytomska. Zabrakło przedstawicieli świetlic z Bełdna i Żegociny. Za to gościnnie wystąpili przedstawiciele Łąkty Dolnej.
   W grupie pierwszej (zawodnicy do 13 lat) systemem "każdy z każdym" grało 5 zawodników. W tej kategorii wygrał Grzegorz Kłusek z Bytomska. Drugie miejsce zajął Karol Kmiecik z Rozdziela, trzecie Tomasz Adamczyk z Bytomska.
  Bardziej liczna była obsada starszej grupy wiekowej (powyżej 13 lat), w której wystartowało 16 zawodników. Grano więc systemem pucharowym. O III miejsce pojedynek stoczyli reprezentanci gospodarzy. Marek Kamionka wygrał Karolem Kępą i zajął III miejsce. W finale pewne zwycięstwo 3 : 0 nad Markiem Bednarzem z Łąkty Górnej odniósł Sebastian Piech z Łąkty Dolnej i tym samym został triumfatorem XIII Międzyświetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego, który przy współpracy z CKSiT w Żegocinie zorganizowała Świetlica Wiejska z Łąkty Górnej. Zawody sędziował Krzysztof Dziedzic ze Świetlicy Wiejskiej w Żegocinie.
   W ceremonii zakończenia turnieju i wręczenia nagród uczestniczył Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, który wspólnie z Mieczysławem Kędrą - dyrektorem CKSiT w Żegocinie wręczali dyplomy i nagrody. - Liczę na to, że w przyszłym roku w rywalizacji wezmą udział przedstawiciele wszystkich świetlic, bo przecież po to robimy ten turniej - powiedział Mieczysław Kędra, dziękując jednocześnie młodzieży i jej opiekunom ze świetlic w Łąkcie Górnej, Bytomska i Rozdziela za przybycie i udział w zawodach. - Cieszę się, że mogliście dziś wziąć udział w turnieju, aktywnie spędzając wolny czas. Macie dobre warunki, więc korzystajcie z tego we wszystkich świetlicach - zachęcał młodzież Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz.
   Zaproszeniem do udziału w kolejnym, czternastym już turnieju tenisa stołowego, skierowanym do wszystkich świetlic z terenu gminy, zakończył imprezę Mieczysław Kędra.

XIII. Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego.