716. URODZINY ŻEGOCINY - DZIEŃ PIERWSZY
Piłkarski Turniej w Łąkcie Górnej. Piłkarski Turniej w Łąkcie Górnej.
IV. Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Stowarzyszenia Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie.

Pierwszy dzień "716. Urodzin Żegociny", który zbiegł się ze Świętem Matki Boskiej Zielnej oraz Świętem Wojska Polskiego - to przede wszystkim imprezy sportowe i kulturalne. Już o godzinie 10 na boisku w Łąkcie Górnej, krytym sztuczna trawą, rozpoczął się  IV. Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Stowarzyszenia Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie. Zawody, w których startowało siedem drużyn trwał ponad pięć godzin. Główne trofeum i tytuł Mistrza Gminy Żegocina 2009 wywalczyła pierwsza drużyna Żegociny.

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie.
Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie.

Natomiast o godzinie o godz. 14.00 na ceglanej nawierzchni kortu tenisowego w Żegocinie zmagania o Puchar Wójta Gminy Żegocina rozpoczęło pięciu zawodników. Rywalizacja była zacięta, zwłaszcza o I miejsce.  Damian Drożdż z Żegociny. nieznacznie pokonał Jarosława  Mikus z Bytomska i wywalczył cenne trofeum, ktre zostało mu wręczone na estradzie dzień później, podczas zasadniczych obchodów "Urodzin Żegociny. Miejsce trzecie wywalczył główny organizator tych zawodów - Krzysztof Dziedzic z Żegociny. Zawody te oglądała niestety niewielka grupka kibiców, która kibicowała głównie najmłodszemu uczestnikowi rywalizacji na korcie - 13 - letniemu Łukaszowi Pieklikowi z Krakowa.

Wernisaż wystawy fotograficznej "Zabytki Aten i Meteory". Wernisaż wystawy fotograficznej "Zabytki Aten i Meteory".
Wernisaż wystawy fotograficznej "Zabytki Aten i Meteory".

Znacznie więcej uczestników, bo około 30 osób, zgromadził wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Zabytki Aten i Meteory". O miejscach, gdzie zostały wykonane fotografie, opowiadał autor większości zdjęć - nauczyciel historii bocheńskiego Liceum nr 1 pan Jerzy Pączek. Głównym organizatorem tego kulturalnego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy.

Piknik i Dyskoteka pod Gwiazdami.

Od godziny 19, gdy przyjemny chłód zaczął ciągnąć od przepływającego w pobliżu Potoku Saneckiego, na placu przed budynkami GS pod parasolami gościło się kilkaset osób, które nie tylko jedli przysmaki z rożna i pili festynowe napoje, ale także bawiło się na dyskotece "Pod Gwiazdami", na której przygrywał zespół "AxBand".