PIŁKARKI RĘCZNE Z ŁĄKTY GÓRNEJ WYGRAŁY W NOWYM SĄCZU

"Turniej Niepodległości" w Nowym Sączu.

W dniu 12 listopada 2008 roku drużyna piłki ręcznej dziewcząt Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej uczestniczyła w "Turnieju Niepodległości" zorganizowanym z okazji 90. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, który odbył się
w Gimnazjum nr 5 im. Św. Kingi w Nowym Sączu,  na dużej sali gimnastycznej.
    Do zawodów zgłosiło się 4 drużyny: trzy z owego Sącza: MKS "Beskid", UKS "Olimpia I", UKS "Olimpia II" i UKS Łąkta Górna. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym", a czas trwania meczu wynosił 2 x 20 minut z 10 minutową przerwą. Wszystkie drużyny, oprócz Łąkty Górnej, grają na co dzień w piłce ręcznej ligowej.
   - W pierwszym meczu spotkaliśmy się z bardzo dobrze grającym MKS- em "Beskid" Nowy Sącz. W pierwszej połowie prowadzili nasi rywale, lecz w II połowie znakomita gra naszych dziewcząt, głównie w obronie, a także przejęcia piłki rywalkom
oraz bardzo dobry atak, przyniosły rezultat w postaci zwycięstwa 16 : 14. W drugim spotkaniu graliśmy z teoretycznie najlepszą drużyną tego turnieju - "Olimpią I" Nowy Sącz . Zacięta, sportowa walka była od samego początku : "gol za gol" prawie przez całe spotkanie. W końcówce lepsze okazały się znów nasze dziewczęta i ostatecznie wygrały 18:15, biorąc tym samym rewanż za przegranespotkanie we wrześniu (w identycznym stosunku 15 : 18). Jak był to trudny i wyczerpujący mecz niech świadczy fakt, iż nasze dziewczęta położyły się na parkiecie i trudno im było się podnieść. W trzecim meczu graliśmy już "na fali". Nasze dziewczęta uwierzyły w swoje wielkie umiejętności i możliwości i rozgromiły "Olimpię II" Nowy Sącz aż 31:9. Cały Turniej graliśmy bez świetnie grającej w obronie Anny Marii Guzik oraz bez kontuzjowanej bramkarki numer jeden -  Izabeli Ptak. Jednak zastępująca ją na bramce Klaudia Hejmo dała popis znakomitej gry broniąc beznadziejne sytuacje "sam na sam" a nawet rzuty karne - relacjonuje trener druzyny - Henryk Wrona.
    Drużyna z Łąkty Górnej wygrała więc wszystkie mecze i zajęłą I miejsce w "Turnieju Niepodległości", a trener Henryk Wrona z wielkiej radości ucałował parkiet. Potem wspólnie z zawodniczkami odtańczył "taniec zwycięstwa", przy brawach zgromadzonych kibiców oraz pozostałych drużyn.

"Turniej Niepodległości" w Nowym Sączu. "Turniej Niepodległości" w Nowym Sączu.

Wręczając dyplomy i nagrody Dyrektor Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu - pani Lucyna Zygmunt gratulowała gimnazjalistom z Łąkty Górnej umiejętności i sportowej waleczności. Dopytywała się, gdzie ta Łąkta Górna się znajduje i jak długo drużyna trenuje. Zaprosiła również dwie łąkieckie zawodniczki do gry w swoim ligowym zespole. Najlepszą zawodniczką Turnieju została Magdalena Kępa, która otrzymała nagrodę indywidualną.
    Sukces w tych zawodach - to zasługa bardzo dobrze w tym dniu grających dziewcząt, także częstych zmian zawodniczek dokonywanych przez trenera, właściwego ustawienia drużyny, oraz wykorzystywania czasu dla drużyny podczas meczu.
    Wyjazd na zawody sfinansowali: wójt Gminy Żegocina pan Jerzy Błoniarz oraz Piotr Krawczyk z Łąkty Górnej. Pierwszego miejsca z radością i satysfakcją pogratulował dziewczętom i trenerowi Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej - pan Jan Rosiek, fundując kosz słodyczy. Gratulacje napłynęły także od rodziców, nauczycieli i uczniów, a Proboszcz Parafii Łąkta ks. Stanisław Szczygieł obiecał ufundować nagrodę dla grających dziewcząt. Do gratulacji przyłączamy się także serwis www.zegocina.pl.

Drużyna Publicznego Gimnazjum w Łąkcie Górnej.   Magdalena Krawczyk i Magdalena Kępa z trenerem - Henrykiem Wroną.
Drużyna Publicznego Gimnazjum w Łąkcie Górnej.   Magdalena Krawczyk i Magdalena Kępa z trenerem - Henrykiem Wroną.

W Turnieju zagrało 13 dziewcząt z Łąkty. Świetnie zagrały : Magdalena Kępa, Magdalena Krawczyk, Aleksandra Guzik, Karolina Wróbel, Joanna Piech, Magdalena Burek. Bardzo dobrze grały: Monika Dudziak Małgorzata Kamionka, Anna Guzik, Gabriela Bednarz, Katarzyna Dyrla. Rezerwową bramkarką była Klaudia Banat.

Opracowanie: H. Wrona