VI. DZIEŃ PAPIESKI W INNYCH SZKOŁACH

  Dni Papieskie znalazły się w programach zajęć we wszystkich szkołach Gminy Żegocina. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z obchodów tegorocznych Dni Papieskich w Rozdzielu, PSP w Bytomsku i PSP w Żegocinie.

ŻEGOCINA

VI. Dzień Papieski w PSP w Żegocinie.

VI. Dzień Papieski w PSP w Żegocinie.

    16 października 2006r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żegocinie odbyła się uroczysta akademia poświęcona Słudze Bożemu - Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, którą przygotowali uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem mgr Anny Maurer i mgr Anny Rogala.
     Uczniowie klas IV - VI z przejęciem czytali fragmenty życiorysu tego Wielkiego Polaka, recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Nie zabrakło obszernych fragmentów homilii Ojca Świętego. Całość uświetniły fragmenty płyty "TU ES PETRUS" z muzyką Piotra Kubika. Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Dorota Piwowarczyk obdarowała nauczycieli i pracowników szkoły pamiątkowymi obrazkami z Janem Pawłem II na tle Jezusa Miłosiernego. Pan dyrektor mgr Jan Adamski przybliżył uczniom ideę Dni Papieskich, które odbywają się już od sześciu lat.
     Dziękując uczniom za tę przeszło godzinną akademię - dyrektor wręczył im także pamiątkowe obrazki z Ojcem Świętym, aby przypominały im ten szczególny dzień.

VI. Dzień Papieski w PSP w Żegocinie.

VI. Dzień Papieski w PSP w Żegocinie.

ROZDZIELE - BYTOMSKO

VI. Dzień Papieski w Rozdzielu. VI. Dzień Papieski w Rozdzielu.
VI. Dzień Papieski w Rozdzielu. VI. Dzień Papieski w Rozdzielu.

     16 października 2006 r. z okazji 28 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, w Zespole Szkół w Rozdzielu został przedstawiony program artystyczny "Z Wadowic do nieba" poświęcony osobie Jana Pawła II. Program ten przygotowali uczniowie z klasy III i IV Szkoły Podstawowej oraz zespół "Rozdzielskie Nutki" pod kierunkiem nauczycieli: Anny Zelek i Teresy Mleczko. Po występach przed własną publicznością mali artyści udali się z gościnnym występem do Szkoły Podstawowej w Bytomsku, gdzie zostali przyjęci bardzo serdecznie. Publiczność miała okazję przypomnieć sobie drogę, jaką przebył w swoim życiu Papież Jan Paweł II zdążając do Nieba oraz posłuchać a nawet zaśpiewać wspólnie z zespołem "Rozdzielskie Nutki" ulubione pieśni i piosenki Jana Pawła II. Wieczorem zaś uczniowie wystąpili w kościele p.w. Św. Jakuba w Rozdzielu. Program artystyczny mieli, więc okazję zobaczyć rodzice i inni mieszkańcy tej miejscowości.
     Dla małych artystów był to pracowity dzień, niemniej jednak z wielką radością i zapałem brali udział w występach, gdyż jak podkreślali Jan Paweł II jest im bardzo bliski. Chcieli w ten sposób wyrazić również swą miłość i wdzięczność Dobremu Bogu, za tego Wielkiego Polaka, który całym swoim życiem uczył nas jak być sługą miłosierdzia, który kochał, przebaczał, pomagał, pouczał i wspierał modlitwą.

VI. Dzień Papieski w PSP w Bytomsku. VI. Dzień Papieski w PSP w Bytomsku.
VI. Dzień Papieski w rozdzielskim kościele. VI. Dzień Papieski w rozdzielskim kościele.

[wstecz]