DZIEŃ PAPIESKI 2006

VI Dzień Papieski w Żegocinie. VI Dzień Papieski w Żegocinie.
VI Dzień Papieski w Żegocinie. VI Dzień Papieski w Żegocinie.

   Już po raz szósty 15 października był w całej Polsce obchodzony Dzień Papieski - po raz drugi bez papieża Polaka. Tegoroczne hasło to "Jan Paweł II - Sługa Miłosierdzia".
   Już w
przeddzień VI Dnia Papieskiego (w sobotę 14 października 2006 r.)   w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Żegocinie odbył się uroczysty Apel Jasnogórski, poświęcony pamięci naszego rodaka Papieża Jana Pawła II. Wieczór upamiętniający postać Jana Pawła II przygotowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Zespół "Oaza" działające przy parafii pod kierunkiem opiekunów: Ks. mgr Janusza Psonaka i mgr Anny Rogala. Program przygotowano, aby w ten sposób oddać cześć Słudze Miłosierdzia, którego już nie ma wśród nas. - "Pragniemy wyrazić podziw i ogromną wdzięczność Papieżowi Polakowi za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzime ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary, nadziei i miłości współczesnemu światu nękanemu przez wojny, terroryzm i niesprawiedliwość, że brał w obronę ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych, że swym przykładem uczył poświęcać więcej czasu kontemplacji oblicza Chrystusa, dostrzegać Jego osobę w drugim człowieku i służyć Mu czynami miłosierdzia" - mówili przedstawiciele młodzieży naszej parafii.
      Apelowi Jasnogórskiemu przewodniczył ksiądz proboszcz mgr Leszek Dudziak, który w homilii zwracał wielokrotnie uwagę na konieczność nieustannej modlitwy w intencji szybkiej beatyfikacji Ojca Świętego, przypominając, że On nas prosił słowami: " módlcie się za mnie za życia i po śmierci (...) - zwłaszcza po śmierci".

VI Dzień Papieski w Żegocinie.   VI Dzień Papieski w Żegocinie.

    W intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II modlono się także podczas wszystkich niedzielnych nabożeństw, po zakończeniu których zbierano datki na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Zbiórka w tym roku odbywała się pod hasłem "Dzielmy się miłością".
   Na tym nie kończą się tegoroczne obchody Dnia Papieskiego na terenie Gminy Żegocina. W poniedziałek (16 października) społeczność Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej organizuje obchody VI Dnia Papieskiego, połączone ze Świętem Patrona Szkoły. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej. Na 10.30 zaplanowano część oficjalną i artystyczną w sali gimnastycznej Zespołu Szkół. Po jej zakończeniu nastąpi ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, znajdującym się na dziedzińcu szkolnym.

RELACJA Z DNIA PAPIESKIEGO W ŁĄKCIE GÓRNEJ >>>

[wstecz]