TRENING Z MISTRZYNIĄ EUROPY

Mistrzyni Europy - Agata Mróz - podczas treningu w Żegocinie.

   Agata Mróz, urodzona 7 kwietnia 1982 w Tarnowie, siatkarka, reprezentantka Polski (koronna pozycja - środkowa bloku), Mistrzyni Polski (2004 r.) Mistrzyni Europy kadetek (1999 r), w 2003 i 2005 r. zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy. Wzrost: 190 cm, waga: 75 kg, zasięg w ataku: 312 cm, zasięg w bloku: 304 cm. Przynależność klubowa: Tarnovia, WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski, BKS Stal Bielsko-Biała. Niedawno podpisała swój pierwszy zagraniczny kontrakt i sezon 2006/2007 spędzi w jednej z najlepszych drużyn w Hiszpanii - Grupo 2002 Murcia. Występować tu będzie obok innej znakomitej polskiej zawodniczki - Małgorzaty Glinka. To podstawowe dane o jednej z najlepszych polskich siatkarek, która nie zagrała niestety w sierpniowych turniejach Grand Prix rozgrywanych w Polsce. Agata Mróz nie znalazła się w kadrze ogłoszonej przez trenera Andrzeja Niemczyka z powodu kłopotów zdrowotnych. Brała natomiast udział w obozie w Szczyrku. Potem miała kilka dni wolnych dla siebie i właśnie wtedy - 19 sierpnia 2006 r. - niespodziewanie pojawiła się w sali sportowej PSP w Żegocinie, gdzie poprowadziła trening juniorek i młodziczek drużyny "Tarnovii", która przebywała na obozie szkoleniowym w Żegocinie.

Agata Mróz w Żegocinie. Agata Mróz w Żegocinie.

    Nie wiadomo skąd wiele osób dowiedziało się o przyjeździe Mistrzyni do Żegociny, ale z każdą minutą w sali gimnastycznej przybywało ludzi, zwłaszcza młodzieży. O przyjeździe reprezentantki Polski wiedział Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który podarował pani Agacie materiały reklamowe o gminie, a w zamian otrzymał jej fotografię z autografem. Autografy otrzymało wiele osób, zwłaszcza młodzieży. Pani Agata cierpliwie pozwalała się fotografować, a nam udało się przeprowadzić z nią krótki wywiad. Jego pełna treść znajdzie się we wrześniowym wydaniu miesięcznika "Ziemia Bocheńska". Dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy okazałą się bardzo kontaktową, cierpliwą, miłą i sympatyczną osobą, z którą każdy może porozmawiać.

Agata Mróz w Żegocinie. Agata Mróz w Żegocinie.
Agata Mróz w Żegocinie. Agata Mróz w Żegocinie.

     Zapytana o to, jak to się stało, że znalazła się w Żegocinie, odpowiedziała: - Do Żegociny przyjechała na obóz z młodymi siatkarkami "Tarnovii" moja pierwsza trenerka, u której zaczynałam karierę siatkarską w wieku 13 lat - Małgorzata Podstawska. Znam ją od dawna, bo kiedyś grała w Tarnowie z drużyną mojej mamy. Zaprzyjaźniłyśmy się i to trwa do dzisiaj. Utrzymujemy kontakt. Zawsze, jak jestem w Tarnowie i mam czas, przychodzę na treningi i ćwiczymy razem, albo rozmawiamy. Teraz postanowiłam przyjechać na ich obóz do Żegociny, by zrobić niespodziankę jej i dziewczynom.

Agata Mróz w Żegocinie. Agata Mróz w Żegocinie.

   Młode siatkarki z Tarnowa po raz kolejny miały okazję spotkać się ze swoja idolką. Natomiast jeszcze więcej frajdy mieli siatkarze amatorskiej drużyny KS "Beskid" Żegocina, którzy rozegrali treningowy mecz, najpierw z drużyną siatkarek "Tarnovii" wzmocnioną Mistrzynią Europy, a potem z drużyną Agaty Mróz, w składzie której grali m. in. pani Małgorzata Podstawska i tata Agaty.

Agata Mróz w Żegocinie. Agata Mróz w Żegocinie.

    Zanim jednak rozegrano kilka setów, Agata Mróz (która ma już kurs instruktorski, a niebawem ukończy trenerski) poprowadziła trening juniorek i młodziczek "Tarnovii". Dziewczęta z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywały zlecone ćwiczenia. I choć nie zawsze wszystko wychodziło tak, jak chciała trenerka, to trening z Mistrzynią Europy, wiele nauczył tarnowską i żegocińską młodzież, która przyglądała się temu treningowi.

Agata Mróz w Żegocinie. Agata Mróz w Żegocinie.

    Na zakończenie pobytu w sali żegocińskiej szkoły pani Agata stanęła do pamiątkowej fotografii z siatkarzami "Beskidu", a potem odjechała do Tarnowa. Już niebawem dołączy do kadry polskich siatkarek i będzie razem z nimi przygotowywać się do Mistrzostw Świata.

[wstecz]