SZKOŁY CZEKAJĄ

Szkoła w Bytomsku. Klasa szkoły w Bytomsku.
Najwięcej nowości czeka uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku.

      W poniedziałek - 4 września 2006 roku, a więc nieco później niż zwykle, rozpocznie się rok szkolny 2006/2007. W ostatnich dniach sierpnia trwają gorączkowe zakupy tornistrów, książek, przyborów, zeszytów, a w budynkach szkół i przedszkoli robione są ostatnie porządki.
     Na terenie Gminy Żegocina wszystkie placówki oświatowe były remontowane. W niektórych jednak prace te nie zakończą się przed rozpoczęciem nauki. Oto, co o przygotowaniu szkół do nowego roku oraz wakacyjnych remontach szkół, powiedział Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który wizytował wszystkie placówki w ostatnim tygodniu sierpnia.
    - Myślę, że Zespół Szkół w Rozdzielu jest dobrze przygotowany do rozpoczęcia nauki. Wymalowano tam salę gimnastyczną, korytarz, drzwi, odświeżono pomieszczenia. Na początku roku utrudnieniem będzie jednak to, że wchodzi na teren obiektu firma, która postawi rusztowania, a następnie będzie wykonywać ocieplenie i robić elewację. Musi to zrobić z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa dzieci. Pani dyrektor Alicja Adamczyk - Brózda poinformowała mnie, że z kadrą nie ma problemów i jest 100 procentowe zatrudnienie. Jeśli chodzi o Bytomsko, to mamy tam pewne opóźnienie w starej części budynku i na 4 września nie uda się przygotować szatni dla dzieci. Przez okres przejściowy, tj. około tydzień dzieci będą wchodzić do szkoły od strony południowej. Szkołę czeka 13 września uroczystość nadania imienia, pobłogosławienia obiektu i oddania go do użytku. W Zespole Szkół w Łąkcie Górnej nie ma problemów. Szkoła jest przygotowana i kadrowo, i lokalowo. We wrześniu będą tam wykonywane prace, polegające na wymianie ogrzewania. Zlikwidowana zostanie stara kotłownia, a dwufunkcyjne piece gazowe zostaną zamontowane w każdym budynku. To powinno nam dać poważne oszczędności. W ostatnim tygodniu w Zespole Szkół w Żegocinie trwały jeszcze prace przy modernizacji szatni dla obu szkół tj. zespołu i szkoły podstawowej. Także tu termin prac nieco się wydłuży, bo wykonawca ma za mało ludzi, a za dużo pracy. Ta niedogodność związana z szatniami nie będzie mieć jednak większego wpływu na zajęcia w szkole. Ale po zakończeniu prac zmiana korzystnie wpłynie na funkcjonalność szkoły. W miejscu, gdzie kiedyś był sklepik szkoły podstawowej, będzie teraz szatnia. Dotychczasowa szatnia szkoły podstawowej, będzie teraz szatnią na potrzeby wychowania fizycznego. Będzie też praca przy całej elewacji całego obiektu (ocieplenie), włącznie z salą gimnastyczną. Stołówki szkolne będą funkcjonować, jak dotychczas, a w szkole, w Bytomsku przybędzie nam jeden, świetnie wyposażony punkt żywieniowy. Przybędą także dwa nowe boiska: trawiaste przy szkole w Bytomsku oraz przy Zespole Szkół w Łąkcie Górnej, gdzie będzie nawierzchnia ze sztucznej trawy. To będzie boisko ogólnodostępne. Otrzymaliśmy także z Ministerstwa Edukacji Narodowej dla Bytomska sprzęt do gimnastyki korekcyjnej i bramki na przyszkolne boisko - relacjonuje Wójt Jerzy Błoniarz.
    Do kilku problemów powrócimy jeszcze raz po rozpoczęciu roku szkolnego. Odwiedzimy szkolne stołówki, przyglądniemy się nowym obiektom, poruszymy sprawę podręczników szkolnych i pomocy materialnej dla uczniów.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2006/2007

  • Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 4 września 2006 r.

  • Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2006 r.

  • Ferie zimowe: 15 - 28 stycznia 2007 r.: (Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie, Wielkopolskie).

  • Wiosenna przerwa świąteczna: 5 - 10 kwietnia 2007 r.

  • Pisemne egzaminy dojrzałości w sesji wiosennej: 8 maja 2007 r. - język polski, 9 maja 2007 r. - drugi przedmiot.

  • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach podstawowych: 2 maja 2007 r. i 8 czerwca 2007 r.

  • Dodatkowym dniem wolnym od zajęć w szkołach z 5 dniowym tygodniem pracy może być po odpracowaniu: 4 maja 2007 r.

  • Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno- wychowawczych: 22 czerwca 2007 r.

  • Ferie letnie: 23 czerwca - 31 sierpnia 2007 r.

[wstecz]