KOLONIA NAD BAŁTYKIEM

Wyjazd na kolonie.

    W miniony piątek, tj. 5 sierpnia 2006 roku, grupa 44 młodych mieszkańców Gminy Żegocina wyjechała wraz z trzema opiekunami na kolonię do miejscowości Rewal nad Morzem Bałtyckim. Wyjazd został sfinansowany przez Urząd Gminy w Żegocinie. Dzieci, które kwalifikował GOPS,  przebywać będą nad morzem do 19 sierpnia. Kolejny już wyjazd dzieci z Żegociny na kolonie jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "Parafiada".
   To właśnie ono zorganizowało w kilku ośrodkach na terenie całej Polski obozy parafiadowe. Żegocińskie dzieci przebywają w Ośrodku Wypoczynkowym "Skrzat", który
jest usytuowany zaraz przy głównym tarasie widokowym, z przepięknym widokiem na morze. Mieszkają w domkach kempingowych, 4- osobowych, wyposażone w umywalki z ciepłą wodą i WC. W budynku obok znajduje się pełny węzeł sanitarny z kabinami prysznicowymi. Życzmy tylko, aby dzieciom z naszej gminy i ich opiekunom (Lucyna Nowak, Ewa Dębosz, Bogdan Bielak) dopisała pogoda.

Wyjazd na kolonie. Wyjazd na kolonie.
Wyjazd na kolonie. Wyjazd na kolonie.
Wyjazd na kolonie. Wyjazd na kolonie.
Wyjazd na kolonie. Wyjazd na kolonie.

    Zanim jednak dzieci wyjechały na kolonie, wynajęte w Limanowej autokary i ich kierowcy zostali dokładnie sprawdzeni przez policję. Kierowcy byli trzeźwi, pojazdy w pełni sprawne, więc koloniści mogli bez przeszkód wyjechać. Żegnali ich członkowie rodzin: rodzice i rodzeństwo. Na pożegnanie przyjechał także Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który życzył szczęśliwego i udanego wypoczynku.

Kolonia 2006. Kąpiel w Bałtyku.

    Wypoczęci i zadowoleni powrócili z Rewala w zaplanowanym terminie uczestnicy tegorocznej "żegocińskiej" kolonii. Organizatorzy przewidzieli dla kolonistów jest wiele atrakcji. Były to to m. in. wycieczka do Kołobrzegu, rejs statkiem, zwiedzanie Kołobrzegu, wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowy z rezerwatami żubrów i pięknym Jeziorem Turkusowym. Pozostały już teraz tylko wspomnienia i fotografie.  

Kolonia 2006. Rejs statkiem. Kolonia 2006. Na plaży.
Kolonia 2006. Na plaży. Kolonia 2006. Pamiątkowa fotografia uczestników kolonii.

[wstecz]