ŻEGNAJ SZKOŁO !!

Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu. Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu.

     Dobiegł końca rok szkolny 2005/2006. Udziałem w nabożeństwach kościelnych oraz akademiami w szkołach uczniowie pożegnali się z nauczycielami i kolegami. Dla absolwentów szkół był to ostatni pobyt w szkole, dla pozostałych ostatni dzień nauki w tym roku szkolnym. Uczniowie przyszli podziękować nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za trud ich wychowania i nauczania oraz po świadectwa szkolne. Zaraz po zakończeniu szkolnych uroczystości absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów pośpiesznie udali się do nowych szkół, by tam złożyć wymagane dokumenty. Czeka teraz szczególnie gorący okres rekrutacji. O tym, gdzie ostatecznie będą się uczyć od września, dowiedzą się w przyszłym tygodniu.

Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu. Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu.

     22 czerwca 2006 r. ze swoją szkołą, nauczycielami i młodszymi kolegami pożegnali się absolwenci Gimnazjum w Rozdzielu. W tym roku  po raz pierwszy wybrali bardzo ciekawą formę tego pożegnania - galę, podczas której wręczano Szkolne Oskary, mające kształt złotego, gęsiego pióra. Ustalono aż 16 kategorii oskarowych. Nominowanymi byli wyłącznie nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły. Kapitułę Szkolnych Oskarów stanowili uczniowie klas trzecich gimnazjum.

Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu. Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu.

   Każdy z laureatów Szkolnego Oskara otrzymywał złote, gęsie pióro i kwiaty, a dodatkowym prezentem była piosenka lub wiersz w wykonaniu uczniów. W pierwszej z kategorii nazwanej "Strażnik Dyscypliny i Szkolny Detektyw" wyróżniono panią dyrektor mgr Alicję Adamczyk - Brózda. Wśród wyróżnionych znaleźli się także m. in. mgr Barbara Fąfara - Krawczyk (kategoria "Wzorowy Nauczyciel"), mgr Alicja Widła ("Propagator Dalekich Podróży"), księża mgr Leszek Dudziak, mgr Józef Waśko i pani katechetka Teresa Mleczko ("Pasterz Zabłąkanych Owieczek"), pan Tadeusz Pajor ("Złota Rączka"). Wychowawczynię klasy III panią mgr Krystynę Pączek uhonorowano tytułem "Nauczyciel pod Szczęśliwą Gwiazdą".

Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu. Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu.

    Swoich starszych kolegów pożegnali natomiast uczniowie klasy II gimnazjum, którzy przygotowali dla nich na dalszą drogę życia różne "złote myśli" oraz drobne upominki. Przemawiali także goście. Ksiądz proboszcz Leszek Dudziak podziękował wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w nauczaniu i wychowywaniu młodzież. Przewodniczący rady Gminy w Żegocinie Jan Marcinek wyraził radość z faktu istnienia w Rozdzielu Zespołu Szkół oraz osiągania przez uczniów dobrych wyników w nauce. Dyrektorka szkoły mgr Alicja Adamczyk - Brózda pogratulowała uczniów osiągnięcia dobrych wyników. Podziękowała za wielką pomoc udzielana szkole przez członków Rady Rodziców, w tym przede wszystkim paniom, które przez trzy lata w niej pracowały: Cecylii Wolak, Barbarze Łagosz, Marii Paruch.

Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu. Pożegnanie absolwentów w ZS w Rozdzielu.

   Sympatyczna uroczystość pożegnania się absolwentów ze społecznością szkolną jest jednym z elementów tworzącego się ceremoniału szkolnego. Jest okazją do przyglądnięcia się efektom trzyletniej pracy dydaktyczno - wychowawczej. - To była super klasa. Lepszą młodzież trudno znaleźć. Uczyli się bardzo dobrze o czym świadczy fakt, że aż 5 uczniów uzyskało świadectwo z wyróżnieniem (z czerwonym paskiem). Rada Pedagogiczna przyznała aż 8 nagród za wyniki w nauce i wielkie zaangażowanie, wyrażające się w pracy społecznej - tak o swojej klasie powiedziała po zakończeniu uroczystości wychowawczyni - mgr Krystyna Pączek.

[wstecz]