I GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

I Gminny Konkurs Ortograficzny. I Gminny Konkurs Ortograficzny.

    Monika Pławecka z klasy czwartej PSP w Rozdzielu i Dorota Piwowarczyk z PSP w Żegocinie zostały laureatkami I Gminnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych, który zorganizowały nauczycielki Zespołu Szkół w Rozdzielu - panie mgr: Maria Juszczyk i Anna Brydniak.

    Przed finałową rozgrywką odbyły się w szkołach macierzystych uczniów eliminacje. Przeprowadzono je w dwóch grupach: klas III - IV oraz V-VI. Najlepsi z tych eliminacji pojechali na finał do Rozdziela, który rozegrano 10 maja 2006 roku. Uczniowie najpierw pisali tu dyktanda, a potem rozwiązywali test ortograficzny.
   Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 7 czerwca 2006 roku w ZS w Rozdzielu. Przybyli na nie wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami: z mgr Ewą Rosiek (PSP w Łąkcie Górnej), mgr Barbarą Janicką - Mikus (PSP w Bytomsku), mgr Bożeną Banaś (PSP w Żegocinie).
   Podczas tej uroczystości mgr Alicja Adamczyk-Brózda - dyrektorka ZS w Rozdzielu - pogratulowała uczestnikom konkursu wysokiego poziomu umiejętności ortograficznych, a następnie wręczyła im dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek. Ufundowała je Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co podziękowała jej przewodniczącemu - panu Czesławowi Pączkowi dyrektorka szkoły.
   Zaraz po rozdaniu nagród uczestnicy konkursu jeszcze raz mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, bowiem mgr Brydniak zorganizowała dla nich kilka konkursów, w tym rozwiązywanie łamigłówek i krzyżówek. Tym razem jednak uczniowie, w razie trudności, mogli konsultować się ze swoimi opiekunkami. Uczestników tej zabawy nagradzano słodyczami ufundowanymi przez sklepik szkolny.

I Gminny Konkurs Ortograficzny. I Gminny Konkurs Ortograficzny.
I Gminny Konkurs Ortograficzny. I Gminny Konkurs Ortograficzny.
I Gminny Konkurs Ortograficzny. I Gminny Konkurs Ortograficzny.
I Gminny Konkurs Ortograficzny. I Gminny Konkurs Ortograficzny.

  Z dziennikarskiego obowiązku dodajemy, że do tego konkursu przystąpiło po 13 uczniów w każdej grupie. Czołowe miejsca zajęli:
   - klasy III - IV: 1. Monika Pławecka (PSP w Rozdzielu), 2. Małgorzata Kamionka (PSP w Łąkcie Górnej), 3. Dominik Dudek (PSP w Żegocinie). 4. Magdalena Hejmo (PSP w Żegocinie), 5. Kamil Kępa (PSP w Rozdzielu), 6. Michał Kępa  (PSP w Bytomsku).
   - klasy V - VI: 1. Dorota Piwowarczyk (PSP w Żegocinie), 2. Marta Bielak (PSP w Żegocinie), 3. Klaudia Twardosz (PSP w Żegocinie), 4. Anna Pączek (PSP w Żegocinie), 5. Sylwia Wolak (PSP w Rozdzielu), 6. Elżbieta Mróz (PSP w Łąkcie Górnej).

[wstecz]