ROZDZIELSKIE ZESPOŁY DLA KRAKOWSKICH DZIECI

"Grosik" na scenie pod krakowskim ratuszem. Występ "Rozdzielskich Nutek".
"Grosik" na scenie pod krakowskim ratuszem. Występ "Rozdzielskich Nutek".

   4 czerwca 2006 r. na krakowskim Rynku Głównym odbył się "XIII Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci". Imprezę organizuje za każdym razem Fundacja Prometeusz Pro Bublico Bono, której prezesuje pan prof. Kazimierz Flaga. O godzinie 12, wraz z hejnałem z Wieży Mariackiej zapłonął przed Ratuszem znicz, oznajmiając początek radosnej zabawy, organizowanej z okazji Dnia Dziecka. W wielu konkursach na estradzie dzieci mogły się popisać swoimi umiejętnościami artystycznymi, sportowymi i intelektualnymi. Razem z dziećmi bawiło się na estradzie kilka zespołów, m. in. pop-rockowy "Alergen", rodzinna kapela Bugajskich z Kęt, kapela "Andrusy" i gość specjalny Violetta Villas.
    Wśród wykonawców był także Zespół Dziecięcy "Rozdzielskie Nutki" i "Grosik" - oba działające pod kierownictwem pani Anny Zelek. Najpierw o godz. 16 na estradzie pojawił się "Grosik", który swoimi piosenkami regionalnymi i gwarowymi monologami przez kilkadziesiąt minut bawił publiczność. Dwie godziny później przed Wieżą ratuszową zadebiutował zespół wokalny "Rozdzielskie Nutki". Dziewczynki śpiewały piosenki z repertuaru "Arki Noego" oraz inne, w tym turystyczne. Z tym właśnie zespołem szczególnie zaprzyjaźnił się prowadzący całą imprezę Marek Pyś - dyrektor Teatru "Mobile".
   Przez cały czas trwania tej integracyjnej imprezy odbywały się konkursy dla dzieci, które wygrały m. in. rowery górskie, sprzęt RTV i turystyczny. Zadbano także o żołądek milusińskich i ich rodziców, częstując ich grochówką z żołnierskiej kuchni polowej.
   Podczas imprezy Fundacja "Prometeusz" uhonorowała swoich darczyńców złotymi medalami "Serce za Serce" i statuetkami "Orła Białego". Jednym z uhonorowanych medalem był marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł, który otrzymał go  za "dotychczas okazane Wielkie Serce wobec osób najbardziej pokrzywdzonych przez los, a zwłaszcza dzieci niepełnosprawnych
   Pani Anna Zelek wraz z prowadzonymi przez siebie zespołami uczestniczy w tej imprezie już po raz kolejny. Występ jest całkowicie charytatywny, a Fundacja zapewniła przewozy, poczęstunek i drobne upominki.

"Grosik" przed krakowskimi dziećmi. "Rozdzielskie Nutki" z Markiem Pysiem.
"Grosik" przed krakowskimi dziećmi. "Rozdzielskie Nutki" z Markiem Pysiem.

[wstecz]