RODZICE - DZIECIOM

Dzień Dziecka w PP w Żegocinie. Dzień Dziecka w PP w Żegocinie.

   Pisząc niedawno relację z obchodów Dnia Matki i Ojca w Publicznym Przedszkolu w Żegocinie wspominaliśmy, że także rodzice szykują dla swoich dzieci niespodziankę. Zapowiedź stała się faktem, bo oto 2 czerwca 2006 roku przedszkolna dziatwa została zaproszona na występ grupy teatralnej, która specjalnie dla niej przygotowała przedstawienie pt. "Kapturek czerwony nieco odmieniony". Wielkie zaskoczenie pojawiło się w oczach dzieci, gdy w bajkowych postaciach rozpoznali swoje panie nauczycielki i rodziców. Dla większości występujących przed swoimi dziećmi rodziców nie był to bynajmniej sceniczny debiut, gdyż rok temu przygotowali i zaprezentowali dzieciom inną znaną bajkę - "Jasia i Małgosię".   

Dzień Dziecka w PP w Żegocinie. Dzień Dziecka w PP w Żegocinie.

    W obu tych przedstawieniach istotną rolę odegrała pani Ewa Dębosz - nauczycielka, która wszystko to przygotowała oraz sama wcieliła się w postać Babci. - Mam nadzieję, iż także w latach następnych nie zabraknie rodziców, chętnych do występowania przed swoimi dziećmi - powiedziała po tym przedsięwzięciu pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu. Przed bardzo wymagającą i krytyczna publicznością, jaką są dzieci, tym razem wystąpiły panie: Lucyna Kanownik - Słoneczko, Bożena Krawczyk - Wiewiórka, Alicja Kosecka - Ptaszek, Barbara Łękawa - Wilk, Zofia Kącka - Babcia, Beata Dziedzic - Mama, Agnieszka Waligóra - Czerwony kapturek, Joanna Kukla - Dziadek, Ewa Dębosz - Babcia i pan Grzegorz Zapart - Gajowy.

Dzień Dziecka w PP w Żegocinie. Dzień Dziecka w PP w Żegocinie.

    Po spektaklu wystawionym w przedszkolnej sali zabaw, rodzice zaprosili dzieci na słodki poczęstunek. Pojawił się także gość specjalny - Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, który złożył dzieciom z okazji ich święta życzenia oraz sprezentował duży kosz pełen słodyczy.
   Ten dzień, pełen niespodzianek i radości, pozostanie na długo w pamięci dzieci, które długo jeszcze będą pamiętać swoich rodziców w rolach bajkowych postaci. A pani Ewa Dębosz już teraz ogłasza casting na obsadzenie ról w kolejnej bajce na Dzień Dziecka 2007 roku.

[wstecz]