RADOSNY DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka 2006 w PP w Łąkcie Górnej.

    Pełen niespodzianek był dla dzieci z Łąkty Górnej tegoroczny Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci w wieku 2-6 lat zostały zaproszone do Świetlicy Wiejskiej, gdzie panie z tutejszego przedszkola zorganizowały dla nich imprezę, której nadano tytuł "Trzeźwy Świat - Szczęśliwe Dziecko". Różnorodne zabawy, loteria fantowa, kosz słodkości od Wójta Gminy Jerzego Błoniarza - to tylko niektóre z elementów tej uroczystości, w której wzięła udział również pani mgr Jolanta Kalinowskaj-Hołubińska z Kuratorium Oświaty. Do zabawy z dziećmi włączyły się również licznie przybyłe ze swoimi pociechami mamy.

Dzień Dziecka 2006 - Przybyłych na spotkanie powitała dyrektorka przedszkola mgr Barbara Oliwa. Panie nauczycielki zaprosiły dzieci do zabawy.
Przybyłych na spotkanie powitała dyrektorka przedszkola mgr Barbara Oliwa. Panie nauczycielki zaprosiły dzieci do zabawy.

     Wszystkich przybyłych powitała najpierw dyrektorka placówki mgr Barbara Oliwa. Zaraz potem panie nauczycielki: Małgorzata Górka, która był autorka scenariusza tego spotkania i Małgorzata Machaj zaprosiły dzieci do zabawy. Wśród radośnie bawiących się dzieci były nie tylko przedszkolaki, ale także młodsze dzieci, które do przedszkola pójdą we wrześniu 2006 roku i nawet jeszcze rok później.

Mamy oglądały "Taniec kwiatów" w wykonaniu przedszkolaków. Później same się z nimi bawiły w pojedynek na papierowe kulki.
Mamy oglądały "Taniec kwiatów" w wykonaniu przedszkolaków. Później same się z nimi bawiły w pojedynek na papierowe kulki.

   Licznie przybyłe mamy (było także kilku tatusiów) z zainteresowaniem patrzyły na poczynania swoich pociech. Oglądały ich zabawy, w tym także "Taniec kwiatów". Dały się także przekonać do wspólnej zabawy, podczas której "bombardowały" się papierowymi kulkami i w tym pojedynku mogły zwyciężyć jedynie dzieci.

Następnie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek. Loteria fantowa - każdy los wygrywał !
Następnie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek. Loteria fantowa - każdy los wygrywał !

   Zmęczone zabawą dzieci zaproszono na słodki poczęstunek. Przerwa śniadaniowa nie trwała jednak długo, bo czekała kolejna niespodzianka - loteria fantowa. Była ona możliwa dzięki wielu sponsorom: samym rodzicom oraz łąkieckim firmom prywatnym, które z chęcią wsparły inicjatywę Publicznego Przedszkola w Łąkcie Górnej. Różnorodne zabawki i książeczki trafiły w ręce każdego dziecka, biorącego udział w tym festynie.

Krótka pogadanka dla rodziców Następna ruchowa zabawa dla dzieci.
Krótka pogadanka dla rodziców Następna ruchowa zabawa dla dzieci.

   Ponieważ mottem tegorocznego spotkania z okazji Dnia dziecka było hasło "Trzeźwy Świat - Szczęśliwe Dzieci" nie mogło zabraknąć kilku słów na ten temat trzeźwości, które skierowała do rodziców główna organizatorka festynu - pani Małgorzata Górka. Wkrótce niestrudzone panie nauczycielki, wspierane przez niektóre mamy, zorganizowały kolejny taneczny pląs.

Kolejna niespodzianka - przybyli goście z koszem słodkości. Kosz trafił w ręce najmłodszych dzieci.
Kolejna niespodzianka - przybyli goście z koszem słodkości. Kosz trafił w ręce najmłodszych dzieci.

  Zabawę na chwilę przerwano, gdy z dużym koszem słodyczy przybył Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz. Zanim kosz trafił w ręce dzieci Wójt złożył dzieciom życzenia. Przekazała je także pani Jolanta Kalinowska - Hołubińska, która - mając kilka zaproszeń na podobne spotkania, wybrała właśnie Przedszkole w Łąkcie Górnej.

Życzenia złożyła dzieciom także pani wizytator Kalinowska. Radosna zabawa trwała do samego obiadu.
Życzenia złożyła dzieciom także pani wizytator Kalinowska-Hołubińska. Radosna zabawa trwała do samego obiadu.

   Radosna zabawa w ten odmienny od pozostałych, świąteczny dla dzieci dzień, trwała aż do obiadu. Festyn, wspólne spotkanie kadry Przedszkola z rodzicami i ich dziećmi, był świetna promocja placówki, do której uczęszcza obecnie 50 przedszkolaków. jak poinformowała dyrektorka Przedszkola pani mgr Barbara Oliwa, zakończono już zapisy na kolejny rok szkolny. Przyjęto wszystkich chętnych - w sumie 48 dzieci. Skromne warunku lokalowe przedszkola nie pozwalają na przyjęcie większej ilości dzieci.

[wstecz]