DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO W ZS W ŻEGOCINIE

    Działający w Zespole Szkół w Żegocinie pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego mgr Wojciecha Wrony Uczniowski Klub Sportowy  "Sokół" co roku organizuje "Dzień Sportu Szkolnego". To specjalny dzień w życiu społeczności szkolnej, podczas którego sport jest tematem dominującym. Jest jednocześnie okazją do podsumowania osiągnięć szkoły i ogłoszenia wyniku konkursu na najlepszego sportowca szkoły. W tym dniu mają też miejsce finały rozgrywek sportowych o mistrzostwo szkoły. Tradycyjnie też rozgrywany jest turniej sprawnościowy klas gimnazjalnych oraz   konkurs siłaczy "Strong Man". Od paru lat na zakończenie imprezy rozgrywany jest mecz piłki siatkowej, w którym spotykają się reprezentacje nauczycieli i rodziców z reprezentacją uczniów Zespołu Szkół.

Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie. Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie.

   Mecz finałowy w piłce nożnej chłopców o tytuł "Mistrza Szkoły", w którym reprezentacja klasy III B Gimnazjum pokonała kolegów z klasy III LO. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna klasy I LO ABC. W przerwie meczu wystąpiła grupa taneczna dziewcząt. W walce o tytuł Mistrza Szkoły w piłce ręcznej dziewcząt I miejsce i tytuł Mistrza Szkoły zdobyła klasa III B Gimnazjum, II  - klasa I LO AB, III - klasa I LO C.

Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie. Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie.

    Turniej sprawnościowy dla klas gimnazjalnych był bardzo emocjonujący. Wyścigi, slalomy, transport rannego - to tylko niektóre konkurencje przygotowane dla zawodników przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wygrała klasa III B,  wyprzedzając III B i I B.

Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie. Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie.
Walka o tytuł Strong Mana Szkoły. Z prawej - zwycięzca Mariusz Banat.

    Od kilku już lat rozgrywany turniej siłaczy o tytuł Strong Mana Szkoły również cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko chłopców, którzy chcą pokazać swoją siłę i waleczność, ale także dziewcząt pragnących podziwiać sportową walkę kolegów. W tym roku wygrał Mariusz Banat, wyprzedzając Bartłomieja Tułaka i Mariusza Łacnego.

Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie. Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie.
Sportowych osiągnięć gratulowali szkole: Wójt Gminy Jerzy Błoniarz oraz Czesław Pączek.

    Na ceremonię podsumowania sportowej rywalizacji i wręczenia pucharów przybyli goście: Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Antyalkoholowej Czesław Pączek. Obaj pogratulowali uczniom i szkole sportowych osiągnięć oraz wskazywali na ważną rolę sportu w życiu młodych ludzi.

Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie. Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie.
Pani dyrektor Danuta Pączek podczas dekoracji mistrzów szkoły w piłce ręcznej dziewcząt i piłce nożnej chłopców.

   Mistrzowie szkoły otrzymali z rąk gości i pani dyrektor szkoły Danuty Pączek puchary i pamiątkowe medale. Specjalną statuetką nagrodzono także najlepszą sporcmenkę szkoły - utalentowana pingpongistkę Natalię Dziedzic.

Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie. Święto Sportu Szkolnego 2006 w ZS w Żegocinie.
W tradycyjnym meczu siatkówki zespół złożony z rodziców i nauczycieli wygrał z reprezentacją uczniów ZS w stosunku 3 : 0.

   Panu Wójtowi, panu Czesławowi Pączkowi, pani dyrektor, pani Annie Gawłowicz za przygotowanie grupy tanecznej, sędziom i wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy pomogli w zorganizowaniu Dnia Sportu Szkolnego podziękował główny organizator imprezy mgr Wojciech Wrona.
   Ostatnim elementem tego sportowego dnia w żegocińskim zespole szkół był mecz piłki siatkowej, w którym reprezentacja nauczycieli i rodziców pokonała 3 : 0 drużynę uczniów. 

Ważniejsze osiągnięcia sportowe uczniów Zespołu Szkół w Żegocinie w roku szkolnym 2005/2006:

Tenis stołowy: W powiatowych zawodach w tenisie stołowym Stańdo Kinga zajęła IV miejsce, Natalia Dziedzic - II, a Edyta Dziedzic I miejsce. Również w drużynowych zawodach dziewczęta w składzie Natalia Dziedzic, Edyta Dziedzic, Stańdo Kinga zajęły I miejsce w zawodach powiatowych, na rejonowych w tym samym składzie zajęły II miejsce a w finałach wojewódzkich zajęły II miejsce.
Pływanie: Mariusz Zając zajął IV miejsce na 50 m stylem dowolnym w licealiadzie powiatowej.
Biegi przełajowe: Mateusz Matras zajął II miejsce a Stanisław Knurowski IV miejsce w licealiadzie powiatowej i tym samym zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich na których Matras Mateusz zajął 9 miejsce a Stanisław Knurowski był 69.
Piłka nożna: Gimnazjaliści z klasy pierwszej wygrali halowy turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Żegocina który odbył się w Rozdzielu. Chłopcy grali w następującym składzie: Michalski Janusz, Dudek Daniel, Fąfara Jarosław, Pławecki Damian, Adamczyk Sławomir, Kamionka Michał, Szewczyk Marcin.
Piłka ręczna: Szczypiornistki z liceum zajęły III miejsce w powiatowej licealiadzie. Dziewczęta grały w następującym składzie: Łukasik Małgorzata, Bielak Małgorzata, Zoch Patrycja, Pławecka Paulina, Wrona Kinga, Dudek Dorota, Dudek Iwona, Wolak Adrianna, Janiczek Kinga, Rożnowska Marta, Rembilas Paulina, Jarzmie Edyta, Gruchała Magdalena. Największy sukces odniosły jednak piłkarki ręczne z gimnazjum. Dziewczęta zajęły I miejsce w zawodach powiatowych, I miejsce na zawodach rejonowych w Krzeszowicach i V w finałach wojewódzkich które odbyły się w Krakowie. Dziewczyny grały w następującym składzie: Pączek Izabella, Łękawa Magdalena, Wolak Joanna, Stańdo Kinga, Dziedzic Edyta, Janiczek Magdalena, Łękawa Aneta, Dziedzic Natalia, Bukowiec Agnieszka, Zoch Agnieszka, Stokłosa Gabriela, Rutkowska Katarzyna.

[wstecz]