PRZEDSZKOLAKI SWOIM RODZICOM

Przedszkolaki - rodzicom.

    Wiele radości dostarczyły swoim rodzicom dzieciaki z Publicznego Przedszkola w Żegocinie podczas tegorocznych obchodów Dnia Mamy i i Taty. Wspaniale i pomysłowo zorganizowana uroczystość miała miejsce 29 maja 2006 r. Dla swoich najbliższych przedszkolaki pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń przygotowały pełen śpiewu, tańców i radosnej zabawy program artystyczny, po którym rodziców zaproszono do pomysłowych konkursów. Znakomicie bawiły się przy nich i dzieci, i ich rodzice.

Przybyłych rodziców powitała dyrektorka placówki - pani Urszula Wiśniowska. Przedszkolaki - rodzicom.
  

   Wszystkich przybyłych do budynku Publicznego Przedszkola w Żegocinie (około 50 osób, w przeważającej części były to mamy) powitała dyrektorka placówki - pani Urszula Wiśniowska. Po krótkim wstępie zaprosiła na występy dzieci. Rozpoczął je rytmiczny marsz, w którym zaprezentowały się wszystkie dzieci.

Przedszkolaki - rodzicom. Przedszkolaki - rodzicom.

    Potem były piosenki, okolicznościowe wiersze i dalsze tańce. Osobno swój program prezentowały najmłodsze dzieci, osobno sześciolatki. Cały program dedykowany był mamusiom i i tatusiom.

Przedszkolaki - rodzicom. Przedszkolaki - rodzicom.

Przedszkolaki - rodzicom.

Przedszkolaki - rodzicom.

     Kiedy już zakończył się program artystyczny i wszystkie dzieci odśpiewały głośno "Sto lat", nadeszła pora na wręczanie rodzicom samodzielnie przez dzieci wykonanych prezentów. Rodzice wcale nie byli gorsi w dawaniu prezentów, bo wnet w buziach dzieci pojawiły się cukierki i czekoladki.

Konkurs dla tatusiów. Konkurs dla mam.

    Zwykle na tym kończyły się okolicznościowe spotkania dzieci z rodzicami. Tym razem stało się jednak inaczej. Do zabawy i konkursów poroszono rodziców. Najpierw tatusiowie zostali sprawdzeni jak potrafią pomagać mamom w kuchni. Ich zadanie to jak najszybsze ubicie piany. Także mamy musiały wykonać pracę, o którą zwykle dzieci proszą tatusiów. Tym razem to panie musiały napompować dętki z opon roweru. Każdy uczestnik konkursu otrzymał z rąk pani dyrektor pamiątkowy dyplom.

Zabawa w karetę. Wspólny posiłek.

    Dużo radości dostarczyła dzieciom zabawa pt. "Kareta". Dopingowane przez swoje pociechy mamy, co chwilę musiały podrywać się z krzeseł i obiegać "karetę" wokół. Stosowny tekst towarzyszący tej zabawie czytała pani Ewa Dębosz, a uzupełniały ją same dzieci, które doskonale znają tę zabawę.
    Spotkanie przy ciastkach, herbacie i kawie zakończyło to nieco inne niż zwykle, okolicznościowe spotkanie żegocińskich przedszkolaków z ich rodzicami. Krążą słuchy, że rodzice przedszkolaków także szykują swoim pociechom niespodziankę na Dzień Dziecka.

[wstecz]