PIĄTE W MAŁOPOLSCE

Wojewódzkie finały Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt.

Zawody rozegrano w hali sportowej Gimnazjum nr 47 w Krakowie.

10 maja 2006 r. w Krakowie odbyły się wojewódzkie finały Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. Startowało 6 drużyn reprezentujących poszczególne rejony. W wyniku losowania utworzono następujące grupy: A: 1. Gimnazjum w Sułkowicach, 2. Gimnazjum nr 3 w Olkuszu, 3. Gimnazjum nr 4 w Tarnowie, grupa B: 1. Gimnazjum Sportowe nr 47 w Krakowie, 2. Gimnazjum w Żegocinie, 3. Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu.

Mecz zawodniczek PG w Żegocinie z drużyną gospodarzy zawodów. Rywalki ze szkoły sportowej były poza zasięgiem ekipy z Żegociny.
    W pierwszym meczu żegocińskie szczypiornistki zagrały z Krakowem. Od początku tego spotkania dominowała drużyna z Krakowa. Mecz toczony był w bardzo szybkim tempie, a nasze gimnazjalistki z trudem odpierały ataki rywalek. Poziom techniczny i przygotowanie motoryczne drużyny z Krakowa nie pozwoliły naszym zawodniczkom rozwinąć skrzydeł. Rywalki cały czas kontrolowały przebieg meczu i wygrały pewnie.
Mecz o piąte miejsce z drużyną Gimnazjum nr 3 z Olkusza. To zwycięstwo dało piłkarkom z Żegociny piąte miejsce.

W drugim meczu grupowym Żegocina zmierzyła się z drużyną z Nowego Sącza. Rywalki, podobnie jak szczypiornistki z Krakowa, prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Mecz był zacięty, ale dominowały piłkarki z Nowego Sącza, które od początku narzuciły swój styl gry. Naszym zawodniczkom udało się rzucić kilka bramek, ale w całym spotkanie wygrała zdecydowanie drużyna z Nowego Sącza.
     Ostatecznie żegocińska drużyna zajęła 3 miejsce w bardzo mocnej grupie B, a następnie spotkała się z drużyną z Olkusza która zajęła 3 miejsce w grupie A. Stawką tego meczu było zajęcie V miejsca w całym turnieju. W I połowie meczu to drużyna z Olkusza szybko wyszła na prowadzenie 3:0, ale z minuty na minutę gimnazjalistki z Żegociny uzyskiwały optyczną przewagę szybko doprowadzając do remisu i pierwszą połowę wygrały 8:5. W drugiej części meczu przewaga żegocińskiej drużyny była bezapelacyjna. Świetne rzuty Asi Wolak i Magdy Łękawy oraz bardzo dobra postawa naszej bramkarki Izy Pączek spowodowały, że nasza drużyna wygrała pewnie 19:10 i ostatecznie zajęła V miejsce w województwie małopolskim szkół gimnazjalnych.  - Ten wynik gimnazjalistek z Żegociny w finałach wojewódzkich - to największy sukces naszej drużyny. Należy również zaznaczy, że większość szkół startujących w tych finałach to gimnazja sportowe, a zawodniczki grające w tych drużynach to reprezentantki I i II ligi piłki ręcznej juniorek - poinformował trener żegocińskiej drużyny Wojciech Wrona.

Drużyny podczas ceremonii ogłoszenia wyników.
Drużyny podczas ceremonii ogłoszenia wyników. Kapitan drużyny z Żegociny Iza Pączek podczas odbierania dyplomu.

Reprezentacja piłkarek ręcznych PG w Żegocinie.

Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco: I miejsce - Sułkowice, II miejsce - Kraków, III miejsce - Nowy Sącz, IV miejsce - Tarnów, V miejsce - Żegocina, VI miejsce - Olkusz.

Skład drużyny PG w Żegocinie: Pączek Izabella, Łękawa Magdalena, Stańdo Kinga, Dziedzic Edyta, Janiczek Magdalena, Wolak Joanna, Łękawa Aneta, Dziedzic Natalia, Bukowiec Agnieszka, Stokłosa Gabriela, Zoch Agnieszka, Rutkowska Katarzyna.