KOLEJNY SUKCES PIŁKAREK Z ŻEGOCINY

Mamy przyjemność zakomunikować, że piłkarki ręczne Publicznego Gimnazjum w Żegocinie odniosły kolejny, znaczący sukces sportowy. 22 marca 2006 r. wygrały (po raz trzeci) Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt, rozgrywane w ramach Gimnazjady, a miesiąc później - 24 kwietnia - okazały się najlepsze w turnieju rejonowym. Rozegrano go w Krzeszowicach. Rywalkami gimnazjalistek reprezentujących powiat bocheński w walce o awans do zawodów szczebla wojewódzkiego były najlepsze zespoły regionu krakowskiego, obejmującego powiaty: Bochnia, Wieliczka, Niepołomice, Miechów, Proszowice, Skawina, Krzeszowice.
   Rywalizowały trzy zespoły: Czernichów, Wieliczka i właśnie Żegocina. Grano systemem "każdy z każdym". Poziom zespołów był bardzo wyrównany, o czym świadczy fakt, że każda z drużyn odniosła po jednym zwycięstwie.  O końcowej klasyfikacji zadecydował więc stosunek bramek.
   -
W pierwszym meczu z Czernichowem dziewczęta zaczęły grę bardzo nerwowo. Wiele było niedokładności, brakowało też skuteczności pod bramką, mimo dużej ilości sytuacji podbramkowych. Pierwszą połowę przegrały 1 : 2. W drugiej obraz gry uległ zmianie. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym technicznie i taktycznie, a co najważniejsze skuteczniejszym. Najwięcej bramek zdobyliśmy ze środka pola, po rzutach Magdy Łękawy i Joasi Wolak. Zdobyliśmy 4 bramki, a rywal tylko dwie. Cały mecz zakończył się wynikiem 5:3, choć powinniśmy wygrać dużo wyżej, gdyby rzuty w pierwszej połowie były skuteczniejsze. Nie wykorzystaliśmy też rzutu karnego. W drugim meczu z Wieliczką również zaczęliśmy słabo. Rywal zaraz na początku zdobył 3 bramki po błędach naszej defensywy. Rywalki były dużo wyższe od naszych dziewcząt, toteż przyjęły taktykę rzutów do bramki ponad rękami naszej obrony. Nasz zespół atakował głównie po przechwycie. Jednak pierwszą połowę przegraliśmy aż 2 : 6. Sytuacja powtórzyła się tak jak w pierwszym meczu i w drugiej połowie zobaczyliśmy inny zespół. Zaczął się szaleńczy pościg, by dogonić rywalki, które miały przewagę 4 bramek. Gra była bardzo ostra, ale nie brutalna. Mecz się bardzo wyrównał, ale to my stwarzaliśmy więcej sytuacji bramkowych. Bardzo dobrze zagrała Magda Łękawa i Joasia Wolak. To one siały spustoszenie w obronie rywalek. Nie udało się jednak dogonić rywalek i przegraliśmy 7 : 8, lecz walka w II połowie oraz szaleńcze tempo meczu nie poszły na marne, gdyż dzięki temu uzyskaliśmy najlepszy końcowy stosunek bramkowy i w całym turnieju zajęliśmy I miejsce. Należy pochwalić cały zespół za walkę i za ambicję. Na pewno należy pochwalić także naszą bramkarkę Izę Pączek, która świetnie broniła nawet w sytuacjach "sam na sam". Wśród zawodniczek najlepiej zagrały Magda Łękawa i Asia Wolak. Ta ostatnia zdobyła najwięcej bramek dla naszego zespołu i w całym turnieju - tak przebieg zawodów zrelacjonował po powrocie z Krzeszowic opiekun drużyny - nauczyciel WF mgr Wojciech Wrona.
   Dodajmy, że zawodniczki reprezentujące żegocińskie gimnazjum są trenowane trzy razy w tygodniu przez duet trenerski: Wojciech Wrona i Wiesław Wolak.

Wyniki meczów: Żegocina - Czernichów 5:3, Wieliczka - Czernichów 4:5, Wieliczka - Żegocina 8:7.
   Klasyfikacja końcowa:
I miejsce-Żegocina 2 pkt. (12:11), II miejsce-Wieliczka 2 pkt. (12:12), III miejsce-Czernichów 2 pkt.(8:9).
   Tym samym drużyna z Żegociny, w której grały:
Pączek Izabella, Łękawa Magdalena, Wolak Joanna, Dziedzic Edyta, Dziedzic Natalia, Janiczek Magdalena, Łękawa Aneta, Zoch Agnieszka, Rutkowska Katarzyna, Stańdo Kinga, Bukowiec Agnieszka, Stokłosa Gabriela, uzyskała awans do Turnieju Małopolskiego, który odbędzie się 11 maja br. w Krakowie.

Naszym gimnazjalistkom i ich trenerom - panom: Wiesławowi Wolakowi (UKS "Błyskawica") i Wojciechowi Wronie (WF) gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszych grach.