SUKCESY PIŁAKAREK RĘCZYCH

Turniej piłki ręcznej w PSP w Łąkcie Górnej.

     Coraz częściej słychać o sukcesach młodych piłkarek ręcznych z gminy Żegocina. Zaczyna tym samym przynosić owoce działalność sekcji piłki ręcznej Uczniowskich Klubów Sportowych" Dworu" z Łąkty Górnej, którym kieruje Henryk Wrona i "Błyskawicy" z Żegociny, od ponad 10 lat prowadzonej w PSP w Żegocinie przez Wiesława Wolaka. Część z wyszkolonych tam zawodniczek gra obecnie już w starszych klasach. Są gimnazjalistkami oraz licealistkami i stanowią podporę reprezentacji swoich nowych szkół.

IMS. Fot. MOSiR Bochnia.

   Najpierw przyszła wiadomość o tym, że podopieczne Henryka Wrony, drużyna piłkarek ręcznych PSP w Łąkcie Górnej   osiągnęła dobry wynik w powiatowych eliminacjach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej. Młodsze od rywalek (bo z klasy piątej, rywalki o rok starsze) piłkarki z Łąkty 20 marca 2006 roku, w hali sportowej PSP nr 4 w Bochni, zajęły czwarte miejsce, ulegając Leszczynie 5 : 8, PSP nr 5 w Bochni 3 : 12, PSP nr 4 w Bochni 6:7 i wygrywając z reprezentacją PSP w Nieszkowicach Małych 8 : 1. Dało im to czwarte miejsce w powiecie bocheńskim. Ta sama drużyna walcząca kilka dni później w turnieju zorganizowanym w Łąkcie Górnej z rówieśniczkami z Rozdziela, PSP nr 5 w Bochni, PSP w Leszczynie, PSP w Rzezawie nie dała im żadnych szans, bezapelacyjnie wygrywając turniej, zorganizowany przez UKS "Dwór" Łąkta Górna.

  22 marca tego samego roku odbyły się Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt, rozegrane w ramach Gimnazjady. Do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn: Gimnazjum nr 1 Bochnia, Gimnazjum nr 2 Bochnia, Gimnazjum Gawłów, Gimnazjum Żegocina, Gimnazjum Rzezawa i Gimnazjum Nowy Wiśnicz. Podopieczne Wojciecha Wrony, grające w składzie: Agnieszka Bukowiec, Gabriela Stokłosa, Joanna Wolak, Izabela Pączek, Edyta Dziedzic, Kinga Stańdo, Magdalena Łękawa, Agnieszka Zoch, Aneta Łękawa i Natalia Dziedzic, odniosły same zwycięstwa i zostały mistrzyniami powiatu bocheńskiego. Wygrały z Rzezawą: 8 : 4, Nowym Wiśniczem 5 : 1 i w finale z Gimnazjum nr 2 w Bochni 4 : 2.   Reprezentować więc będą powiat bocheński w zawodach rejonowych.

Szczypiornistki PG w Żegocinie.
Zawody w Bochni. Fot. MOSiR.

   Także na medalowej pozycji ukończyły rywalizację o mistrzostwo powiatu dziewczęta drużyny piłki ręcznej Zespołu Szkół w Żegocinie, które rozegrały swoje mecze 29 marca 2006 r. w hali sportowej I LO w Bochni. W mistrzostwach udział wzięły zespoły: I LO Bochnia, II LO Bochnia, ZS Żegocina, ZS Dąbrowica, ZS nr 2 Bochnia, ZS nr 3 Bochnia. Rywalizowało więc 65 zawodniczek. Drużyny w wyniku losowania podzielono na dwie grupy po 3 zespoły w których rozegrano mecze "każdy z każdym". Reprezentantki Żegociny przegrały tylko jeden, inauguracyjny mecz, ulegając późniejszemu zwycięzcy zawodów - drużynie I LO w Bochni 3 : 9. W kolejnym meczu wygrały z ZS nr 2 Bochnia 9:5. W meczu o III miejsce żegocińska drużyna wygrała zdecydowanie z ZS nr 3 w Bochni w stosunku 15 : 4.

Turniej piłkarski w hali sportowej ZS w Rozdzielu. Wójt gratuluje sukcesu piłkarkom z kl. V PSP w Łąkcie Górnej.
Turniej piłkarski w hali sportowej ZS w Rozdzielu. Wójt J. Błoniarz gratuluje sukcesu piłkarkom z kl. V PSP w Łąkcie Górnej.

   Sportowe sukcesy piłkarek z gminy Żegocina - to także wynik ogrania w turniejach, corocznie organizowanych w okresie zimowym i wiosennym na terenie gminy. W tym roku, w styczniu, taki właśnie turniej zorganizował w nowej sali gimnastycznej ZS w Rozdzielu UKS "Jar" Rozdziele, kierowany przez Romana Nożkiewicza. Kilka dni temu podobny turniej, ale tym razem dla uczennic z klas piątych, zorganizował UKS "Dwór" Łąkta Górna. Sprawnie organizowane imprezy, mające dobrą oprawę i stojące na wysokim poziomie sportowym, zachęcają młodzież do uprawiania sportu. Talentów w tej niewielkiej gminie nie brakuje, więc jest nadzieja na to, że o szczypiornistkach z Żegociny - jak kiedyś nazywano piłkarki ręczne - jeszcze usłyszymy.

[wstecz]