TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT KLAS V

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V Szkół Podstawowych o Nagrody Wójta Gminy w Żegocinie.

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V Szkół Podstawowych o Nagrody Wójta Gminy w Żegocinie.

   28 marca 2006 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej został rozegrany Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V o Nagrody Wójta Gminy w Żegocinie. W imprezie zorganizowanej przez UKS "Dwór" Łąkta Górna wystąpiło pięć drużyn. Z kompletem punktów i bardzo dobrym bilansem bramek 51 : 15 wygrała reprezentacja gospodarzy, wyprzedzając piątoklasistki z PSP nr 5 w Bochni, PSP w Rozdzielu, PSP w Rzezawie i PSP w Leszczynie.

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V
Turniej rozegrano w sali gimnastycznej ZS w Łąkcie Górnej. Mecz ekip Leszczyny i Łąkty Górnej.
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V
Mecz drużyny Rozdziela (zielono-niebieskie) z Rzezawą. Przełomowy mecz turnieju. PSP nr 2 w Bochni atakuje bramkę Łąkty.
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V
Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju Magda Kępa z Łąkty Górnej. Drużyna Rozdziela (zielone stroje) w meczu z Leszczyną.
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V
Zacięty mecz drużyny z Bochni (ciemne stroje) z Rozdzielem. Dyrektor szkoły Jan Rosiek i Wójt Jerzy Błoniarz wśród kibiców.

    Po ostatnim meczu Turnieju, w którym reprezentacja Rzezawy wygrała z Leszczyną 11 : 7, drużyny ustawiły się na zbiórce, podczas której sędzia główny zawodów - Agnieszka Burek ogłosiła wyniki, a Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz oraz Dyrektor Szkoły Jan Rosiek wręczyli wszystkim zespołom dyplomy i nagrody. Trzy najlepsze drużyny otrzymały także puchary. Wójt podziękował dziewczętom za sportową i ambitna walkę, nauczycielom za przygotowanie drużyn i sprawowanie opieki. Szczególne podziękowania złożył mgr inż. Henrykowi Wronie - głównemu organizatorowi tej imprezy. Przekazał mu dyplom z podziękowaniami i złożył życzenia dalszych sukcesów sportowych. Zaprosił także nauczycieli i uczennice do udziału w kolejnych zawodach organizowanych na terenie gminy Żegocina. Podobne podziękowania złożył dyrektor szkoły mgr Jan Rosiek, zapraszając także wszystkich do udziału w turnieju, który będzie zorganizowany za rok.

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V
Ostatni mecz turnieju: Rzezawa - Leszczyna. Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczania nagród.

    Najskuteczniejszą zawodniczką Turnieju była Magdalena Kępa, która w zawodach strzeliła rywalkom aż 22 bramki. Kapitan łąkieckiego zespołu powiedziała po Turnieju, że drużynie grało się bardzo dobrze. - Najbardziej bałyśmy się drużyny z Bochni, ale poszło nam bardzo dobrze. Ciężki bój stoczyłyśmy z koleżankami z Rozdziela, z którymi wygrałyśmy tylko 8 : 6, ale to był nasz pierwszy mecz w zawodach i dopiero się rozgrywałyśmy. Przed zawodami trenowałyśmy we wtorki i czwartki podczas zajęć SKS. Tym składem grałyśmy też już dwa turnieje: w Rozdzielu i Bochni - powiedziała zadowolona z sukcesu Magda, której podczas ceremonii wręczenia nagród Wójt Żegociny Jerzy Błoniarz wręczył dyplom, piękny puchar i sprzęt sportowy. Zawodniczki gospodarzy były tak bardzo uradowane ze zwycięstwa, że po zakończeniu imprezy odtańczyły ze swoim trenerem "taniec zwycięstwa".

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas V
Puchar, dyplom i nagroda dla kapitana zwycięskiej drużyny. Dyplom i podziękowania dla organizatora turnieju.

   Było sporo emocji i wiele zaciętych pojedynków, a poziom sportowy imprezy wysoko ocenił główny organizator imprezy mgr inż. Henryk Wrona. - Ten turniej śmiało można nazwać powiatowym, bo zaprosiliśmy najlepsze drużyny powiatu bocheńskiego. Moja ekipa, składająca się z uczennic klasy czwartej i piątej kilka dni temu grała (20 marca) w hali sportowej PSP nr 4 w Bochni na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej, rozegranych  w ramach Powiatowych Zawodów Sportowych i zajęła tam - wśród starszych nieco zespołów - wysokie czwarte miejsce. Myślę, że będzie coś z tej drużyny. Cieszę się z przyjazdu bocheńskiej "piątki", która zawsze prezentuje wysoki poziom. Dobrą grą zaskoczyła mnie drużyna Rozdziela, trenowana przez Romana Nożkiewicza. Powoli kończymy sezon piłki halowej, choć za tydzień weźmiemy jeszcze udział w podobnym turnieju w Leszczynie. Dziś jestem bardzo zadowolony z wygranej i mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zmontować jeszcze lepszą drużynę i powalczyć o czołowe miejsce w zawodach powiatowych w Bochni. Chciałbym serdecznie podziękować  naszym sponsorom: Wójtowi Gminy w Żegocinie, dyrektorowi Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej, panu Piotrowi Krawczykowi - absolwentowi tej szkoły i wszystkim, którzy mi pomogli w organizacji Turnieju.

WYNIKI I KLASYFIKACJA TURNIEJU

WYNIKI

LOKATA

        SZKOŁA PUNKTY BRAMKI
PSP nr 5 Bochnia - PSP Leszczyna
PSP Łąkta Górna - PSP Rozdziele
PSP Rzezawa - PSP nr 5 Bochnia
PSP Łąkta Górna - PSP Leszczyna
PSP Rozdziele - PSP Rzezawa
PSP Łąkta Górna - PSP nr 5 Bochnia
PSP Rozdziele - PSP Leszczyna
PSP Łąkta Górna - PSP Rzezawa
PSP Rozdziele - PSP nr 5 Bochnia
PSP Rzezawa - PSP Leszczyna

19 : 6
8 : 6
3 : 13
15 : 3
10 : 4
14 : 2
6 : 1
14 : 4
5 : 7
11 : 7

1. PSP Łąkta Górna 8 51:15
2. PSP nr 5 Bochnia 6 41:28
3. PSP Rozdziele 4 25:18
4. PSP Rzezawa 2 18:48
5. PSP Leszczyna 0 17:51

Najlepsi strzelcy turnieju: Magdalena Kępa (Łąkta Górna) - 22 bramki, Klaudia Ważydrąg (Rzezawa) - 17 bramek, Anna Guzik (Łąkta Górna) - 11 bramek i Edyta Zbyrowska (Rozdziele) - 11 bramek.

I miejsce PSP Łąkta Górnas)

II miejsce PSP nr 5 Bochnia.

III miejsce PSP Rozdziele.

Kliknij w miniaturkę, aby uzyskać powiększenie fotografii.

   Organizacja imprez, nie tylko sportowych, jest zawsze w Łąkcie Górnej wzorowa. Są sprawnie zorganizowane, a ich uczestnicy zawsze mogą liczyć na poczęstunek w szkolnej stołówce, stojacą na wysokim poziomie oprawę imprezy i cenne nagrody.

[wstecz]