KONKURSY ... KONKURSY ... KONKURSY ...

 Wiosna i okres przedświąteczny przyniosły uczniom żegocińskich szkół mnóstwo ofert konkursowych. Konkurs matematyczny w Łąkcie Górnej, konkurs ortograficzny w Żegocinie, konkurs "Piękno odchodzące", realizowany w całym powiecie bocheńskim, konkurs palm wielkanocnych w Żegocinie - to tylko niektóre.
    Tak bogata oferta konkursowa ma wiele zalet. Zachęca młodych ludzi do aktywności, rozwijania własnych talentów, pobudza wyobraźnię, kształtuje wiele pozytywnych cech charakteru. Wskazuje na zaangażowanie w pracy nauczycieli oraz pozostałych organizatorów rywalizacji na słowa, pędzle, pióra. Ale jest też jeden minus tego zjawiska. Jeśli konkursy nie są zsynchronizowane w czasie i odpowiednio rozłożone w czasie, występuje przesyt, nadmiar i wtedy trudno jest i uczniom i nauczycielom - pomimo szczerych chęci - brać w nich udział.

   Kilka tygodni temu szkoły odwiedziła delegacja jurorów konkursu Delegatury Zamiejscowej Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Bochni, którzy oceniali prace uczniów, zgłoszone do konkursu "Piękno odchodzące". To długotrwała impreza, albowiem uczniowie mieli prawie trzy lata na przygotowanie materiałów. Bardzo wiele trudu włożyli w ten konkurs uczniowie Publicznego Gimnazjum w Łąkcie Górnej. Efekt ich pracy jest naprawdę imponujący. O tym konkursie i jego wynikach napiszemy, po jego rozstrzygnięciu.

Przygotowywanie wystawki na konkurs "Piękno odchodzące". Przygotowywanie wystawki na konkurs "Piękno odchodzące".

    20 kwietnia 2006 roku o godzinie 10.00 w PSP w Łąkcie Górnej odbędzie się gminny konkurs recytatorski "Mamy cztery pory roku". Biorą w nim udział uczniowie z klas 0 - III. Wcześniej odbyły się eliminacje szkolne. Do Łąkty pojedzie po dwóch najlepszych recytatorów z każdej klasy, każdej szkoły.

   W ostatnich dniach przed Wielkim Tygodniem uczniowie PSP w Żegocinie brali udział w konkursie zorganizowanym przez Świetlicę Szkolną, kierowaną przez pana Stanisława Guzika. Był to konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Uczniowie przygotowali palmy, koszyczki pełne pisanek, różne stroiki, kartki świąteczne, a nawet duże wielokolorowe, bogato zdobione, papierowe jajka. Najlepsze z tych prac wezmą udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Koszyk Wielkanocny 2006", zorganizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, którego rozstrzygnięcie zaplanowane jest na 11 kwietnia 2006 r.

Pokonkursowa wystawka prac uczniów w PSP w Żegocinie. Pokonkursowa wystawka prac uczniów w PSP w Żegocinie.

   25 kwietnia br. w Żegocinie odbędzie się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Pamięci Księdza Jana Twardowskiego". W rocznicę Jego śmierci". Uczestniczyć w nim będą uczniowie szkół średnich z Łapanowa, Dąbrowicy i Żegociny. Podczas tej imprezy pani Zofia Rogowska wygłosi wykład o twórczości poetyckiej Jana Twardowskiego - katolickiego księdza, prałata honorowego Jego Świątobliwości, wybitnego przedstawiciela współczesnej liryki religijnej.

    To tylko niektóre z konkursowych imprez, w których biorą i brać będą uczniowie żegocińskich szkół. Dodajmy także, że 11 kwietnia br. w Łapanowie o awans do dalszego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym walczy drużyna PSP w Łąkcie Górnej, która wygrała eliminacje gminne i reprezentuje Gminę Żegocina w tej fazie turnieju. Zaraz po Świętach - 20 kwietnia - reprezentanci gminy, zwycięzcy eliminacji gminnych, walczyć będą w Bochni w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Trzymamy kciuki za organizatorów i uczestników tych konkursów. Z większości przeprowadzimy nasze relacje.

[wstecz]